25 czerwca 2019 10:59

James Webb na topie przepięknego “The Finnish Line” 8C

„Kilka dni temu pokonałem cel numer jeden mojego pobytu w Rocklands” – napisał James Webb. Amerykanin wspiął się na The Finnish Line 8C Fina Nalle Hukkataivala.

James Webb na “The Finnish Line” 8C (fot. Instagram J. Webb)

Pierwsze przejście linii The Healing w Cederbergu, powtórzenie Black Eagle SD w Rocklands (o tych przejściach więcej TUTAJ), a teraz top na The Finnish Line, także w Rocklands. Taki zestaw (póki co) skompletował Jimmy Webb w RPA. O bajecznych kształtach afrykańskich boulderów i przedniej jakości skale można rozwodzić się w nieskończoność. A dowodem na wyjątkowe walory tutejszego wspinania jest właśnie The Finnish Line.

Biegnący wysokim, przewieszonym kantem The Finnish Line otworzył w 2017 roku Fin Nalle Hukkataival. Wystarczy jedno spojrzenie i już wiadomo, skąd biorą się zachwyty powtarzających. Sam autor przyznał: „niektóre przejścia pamiętasz do końca życia” i dodał: „klejnot rzadszy niż diamenty”, drugi pogromca Alex Megos nazwał Finnish najlepszym boulderem wszech czasów. Webb nie jest tu szczególnie oryginalny pisząc: „jeden z najlepszych na świecie”.

Poniżej Nalle Hukkataival na The Finnish Line:

Notabene to właśnie James Webb jest jak dotąd najprawdopodobniej jedynym, który powtórzył inny popisowy i arcytrudny problem Hukkataivala w Rocklands. W 2015 roku przeszedł Livin’Large 8C.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum