11 czerwca 2019 11:57

James Squire z sukcesem na “Spray of Light” 8C

James Squire walczył w Rocklands na Spray of Light 8C. Brytyjczykowi udało się zrobić prawdopodobnie ósme(?) powtórzenie afrykańskiego klasyka.

Jeszcze w ubiegłym roku James nie zdołał wymyślić skutecznych patentów na przejście boulderu Daniela Woodsa (trudniejszą wersję do Ray of Light 8B Klema Loskota Woods wytyczył w 2015 roku, pierwszy powtórzył ją Dave Graham). Tym razem już po dwóch sesjach 22-letni Brytyjczyk mógł świętować sukces:

https://www.instagram.com/p/Byh_WXZDOzX/

Spray of Light jest drugim 8C na koncie Jamesa Squire’a. Rok temu otworzył u siebie The World Is Yours, atletyczną linię pokonującą dach Biblins Cave (od startu z siedzenia do samej krawędzi). Utrudnił tym samym istniejący problem WADzilla (8B) Johnny’ego Kydda, który kończył się mniej więcej w połowie przewieszenia. Jaką epopeją była dla Jamesa praca nad The World Is Yours świadczy czas, jaki spędził na próbach – naliczył 30 sesji na przestrzeni 5 lat. A na koniec przyznał skromnie:

W pełni szanuję fakt, że mogę się mylić z wyceną. Na Wyspach jest mnóstwo na tyle silnych wspinaczy, by pokonać ten boulder. Czekam na kogoś, kto go powtórzy.

Brunka
źródło: ukclimbing.com, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum