17 czerwca 2019 11:26

Isabelle Faus otwiera “Gold Rush” 8B

Isabelle Faus często jeździ na wspinanie w doborowej ekipie amerykańskich, i nie tylko, boulderowców (Webb, Woods, Cameroni etc.). I tak jak oni sięga po fantastyczne przejścia. A na dowód znów mamy 8B w wykonaniu Amerykanki, tym razem jednak własne.

Na zdjęciu Amerykanka na zrobionym w tym roku “Memory is Parallax” 8B+ (fot. arch. Isabelle Faus)

Już raz, w 2016 roku, Isabelle zrobiła autorski problem w granicach 8B. W Rocky Mountain National Park (Bear Lake Road) otworzyła wówczas The Dark Daughter. Po trzech latach znów zaproponowała podobnie trudną linię. W Coal Creek powstało Gold Rush, łączące Pay Dirt i Ashima trav. To kombinacja, nad którą Amerykanka pracowała już kilka lat temu. “Przyjemne wspinanie, z trudnym odcinkiem do klamy (V11/V12) i później jeszcze teren za V10” – pisze.

Isabelle Faus wciąż utrzymuje się na pierwszym miejscu w kobiecym, boulderowym, rankingu – przed Francuzką Oriane Bertone i swoją rodaczką Alex Puccio. Wyścig na punkty z pewnością nie jest dla Isabelle najważniejszy, ale warto przytoczyć ósemkowy bilans Amerykanki: 3x 8B+, 20x 8B, 30x 8A+ i 54x 8A. Z tych najtrudniejszych boulderów ostatni padł w tym roku – Memory is Parallax, krawądkowy ultraklasyk rejonu Elkland (Rocky Mountain National Park) autorstwa Dave’a Grahama.

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum