19 czerwca 2019 14:15

Hasco-Lek sponsorem programu Polskiego Himalaizmu Zimowego im Artura Hajzera

Polski Związek Alpinizmu oraz jedna z największych firm farmaceutycznych w Polsce PPF Hasco-Lek S.A. podpisali umowę o współpracy w zakresie wsparcia programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Wrocławska firma będzie wspierać polskich himalaistów w wyprawach. Szczegóły współpracy przedstawione będą już na przełomie lipca i sierpnia, podczas konferencji prasowej, gdzie ogłoszone zostaną: cel pierwszej wyprawy oraz planowany skład jej uczestników.

Od lewej: Piotr Tomala, Agnieszka Han, Piotr Pustelnik (fot. Sandra Gruszczyńska)

Program został powołany w 2010 roku uchwałą zarządu Polskiego Związku Alpinizmu (PZA). Od września 2013 nosi on nazwę Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Aktualnym szefem PHZ jest Piotr Tomala.

Piotr Tomala, szef PHZ:

Najbliższy rok poświęcimy na wyprawy unifikacyjne i wyjazdy szkoleniowe. Cieszę się niezmiernie ze współpracy z firmą Hasco-Lek, dzięki której wsparciu możemy rozwijać program, kompleksowo zadbać o formę naszych himalaistów i zainwestować w cały niezwykle wymagający proces ich przygotowań do wypraw. Ponadto współpraca otwiera nam możliwość do  szkolenia młodych, zdolnych wspinaczy, którzy jeszcze nie mają doświadczenia na dużych wysokościach. Zdobyte finansowanie pozwoli nam poszerzyć kadrę himalaistów, którzy docelowo będą mogli pojechać do Pakistanu zimą 2020 roku celem pierwszego zimowego wejścia na ostatni niezdobyty ośmiotysięcznik – K2.

Piotr Pustelnik, szef Polskiego Związku Alpinzmu, dodaje:

Jest nam niezwykle miło, że firma Hasco-Lek zainteresowała się wspinaczką wysokogórską. Historia polskiego himalaizmu jest bardzo bogata w wydarzenia. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami zbudujemy jej ciąg dalszy. Chciałbym zaznaczyć, że dzięki wsparciu firmy Hasco-Lek możliwa jest skuteczna realizacja naszych ambitnych planów związanych z programem PHZ, rozwojem procesu przygotowań do wypraw dotychczasowych himalaistów, ale też przeszkolenie wielu młodych, dobrze zapowiadających się wspinaczy, którzy dziś tworzą Grupę Młodzieżową PZA.

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. jest jedną z najprężniej rozwijających się firm farmaceutycznych w Polsce. Firma, założona w 1984 roku przez Stanisława Hana, od lat cieszy się zaufaniem milionów Polaków, a także obywateli ponad 30 krajów na całym świecie. Jest producentem ponad 350 leków, suplementów diety i wyrobów medycznych, wśród których znajdziemy takie marki jak:  IBUM, Mensil, DIH, Juvit, Hascovir, Ulgix, Mel. Hasco-Lek to także w 100% polska firma rodzinna i jeden z największych pracodawców na Dolnym Śląsku.

(fot. Sandra Gruszczyńska)

Agnieszka Han, Wiceprezes PPF Hasco-Lek S.A.:

Jesteśmy niezwykle dumni, że w roku kiedy Hasco-Lek świętuje jubileusz 35-lecia działalności na rynku farmaceutycznym, mamy okazję oficjalnie ogłosić, że wspieramy program Polskiego Himalaizmu Zimowego im Artura Hajzera. Od dłuższego czasu z podziwem przyglądamy się osiągnięciom polskich himalaistów. Ich zaangażowanie, ponadprzeciętne umiejętności i miłość do gór nie pozostawiała wątpliwości, że w tak szczególnym dla nas momencie, to właśnie z Nimi chcemy współpracować.

Od 35 lat kompleksowo dbamy o zdrowie Polaków. Naszą misję realizujemy na wielu płaszczyznach. Począwszy od produkcji leków, suplementów diety i wyrobów medycznych, przez badania kliniczne, rehabilitację, aż po sponsoring sportowy. Hasco-Lek niemalże od pierwszych dni swojej działalności było, jest i pozostanie mecenasem wydarzeń sportowych. Przez wiele lat wspieraliśmy wrocławski maraton, od dwóch lat jesteśmy sponsorem m.in. półmaratonu w Grodzisku Wielkopolskim, ale też nasi pracownicy uczestniczą w szeregu charytatywnych wydarzeń sportowych. Tego typu aktywność dotyczy również innych spółek należących do Grupy Hasco, jak np. Fundacji Hasco-Lek, która w tym roku ma wielką przyjemność wspierać paraolimpijczyka Jakuba Tokarza, czy Vratislavi Medica, która towarzyszy pływaczce Oliwii Jabłońskiej w przygotowaniach do Paraolimpiady w Tokio 2020.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum