17 czerwca 2019 08:50

Giuliano Cameroni i jego amerykańska nowość “Blade Runner” 8C

Trudności 8C? Dla niektórych normalka. Patrząc na tegoroczną formę Giuliano Cameroniego to nic niezwykłego. Jedno jest pewne, wizytujący Rocky Mountain National Park dzięki Giuliano będą mieli co powtarzać.

https://www.instagram.com/p/Byv7jsRjIN_/

Cameroni właśnie w Rocky Mountain National Park (Upper Chaos) otworzył ostatnio nowość o nazwie Blade Runner 8C. A dla zainteresowanych przebiegiem poniżej autorski komentarz:

Piękne ruchy, start z oczywistej klamy, do góry i później w prawo do dużej półki z Jade, potem wspólne wyjście na top. Odczułem boulder jako trudniejszy niż Domestic Cat i Jade, tak więc dolna granica 8C powinna być odpowiednia. Czas pokaże.

Wspomniane Domestic Cat i Jade to dwie linie 8B+ w RMNP, które Cameroni powtórzył (jedną po drugiej) dwa tygodnie wcześniej.

A tu na Blade Runner Daniel Woods:

https://www.instagram.com/p/Bysh3S6lTcj/

 

Mnóstwo rewelacyjnych przejść można znaleźć w kapowniku Giuliano, ale wrażenie robi głównie tegoroczny zestaw. Zwłaszcza dwa szwajcarskie bouldery, jedne z najtrudniejszych w kraju, których Cameroni jest autorem. To Poison the Well w Brione i REM w Cresciano, oba padły w lutym br. i oba wycenione zostały aż na 8C+. Do tego dołóżmy jeszcze dwa cenne powtórzenia – Primitivo 8C James Webba w Valle Bavona (do Giuliano należy drugie przejście) i później Topaz 8C (wg Cameroniego 8B+/C) Dave’a Grahama w RMNP (Wild Basin).

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum