5 czerwca 2019 09:37

Gabriele Bagnoli powtarza polskie drytoole: „Uragano Dorato” D15 i „Invocation” D14+

Włoch Gabriele Bagnoli dokonał powtórzeń dwóch trudnych, polskich dróg drytoolowych: Uragano Dorato D15 w Bus del Quai i Invocation D14+ w Tomorrow’s World.

Gabriele Bagnoli „Invocation” D14+ (fot. arch. Gabriele Bagnoli)

Gabriele Bagnoli „Invocation” D14+ (fot. arch. Gabriele Bagnoli)

Za sprawą Darka Sokołowskiego i Filipa Babicza nominalnie jesteśmy drytoolową potęgą. Zarówno Darek, jak i Filip mają na swoim koncie własne drogi o wycenie D16 (Parallel World i Oświecenie). To najwyższy stopień w drytoolowej skali a zatem także najtrudniejsze linie drytoolowe świata…

Za sprawą Gabriele Bagnoliego powtórzeń doczekały się łatwiejsze realizacje naszych mistrzów drytoolingu. Najpierw Włoch uporał się z najnowszą realizacją Filipa Babicza, linią Uragano Dorato D15 w Bus del Quai nad jeziorem Iseo w Alpach Lombardzkich (pn. Włochy).  To najdłuższa (50 metrów) droga w tym drytoolowym włoskim ogródku. Filip przeszedł ją w marcu 2019 roku.

Drugim, łatwiejszym, celem stała się dla Gabriele linia Invocation D14+. To realizacja Darka Sokołowskiego z 2017 roku. Polak zaproponował dla tej linii wycenę D14. Po powtórzeniu śp. Toma Ballarda droga dostała plusik i obecnie uważa się ją za D14+. Prowadzenie Gabriele jest dopiero trzecim w historii tej drogi.

Źródło: planetmountain
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    A gdzie raki ? [5]
    Czy zwisy to wspinanie?

    7-06-2019
    Mentor