18 czerwca 2019 09:47

Rzadko powtarzane “Delirium” 8C, tym razem dla Matta Fultza

To już trzecie 8C, które padło w tym roku łupem Matta Fultza. Amerykanin przeszedł Delirium Jamesa Webba w Mount Evans (Lincoln Lake, Colorado).

https://www.instagram.com/p/By0f70uDwIk/

Mimo że do granicy 8C dobiło w ostatnich latach nad wyraz wielu boulderowców, to po samo Delirium sięgnęła do tej pory zaledwie garstka. Przejście Matta Fultza jest dopiero piątym odnotowanym powtórzeniem, a od powstania problemu minie we wrześniu już sześć lat.

Delirium otworzył w sezonie 2013 James Webb, udoskonalając The Wheel of Wolvo (notabebe także swojego pomysłu). Delirium jest wariantem prostującym, wychodzi siłowym odcinkiem Dismantling the Enemy 8A+, w momencie kiedy oryginalna wersja kończy się partią Overcling Traverse 8A/A+. Co prawda przy obu boulderach Webb postawił taką samą cyferkę, jednak to właśnie Delirium była w autorskim odczuciu delikatnie trudniejsza.

Fultz na “The Wheel of Wolvo”, które przeszedł w 2016 roku (fot. arch. M. Fultz)

A tegoroczna seria 8C w wykonaniu Matta Fultza to wspomniane trzy amerykańskie linie. Poza najnowszą Delirium padły jeszcze dwa problemy w Rocky Mountain National Park; w kwietniu poddało się Paint it Black Daniela Woodsa, a w maju The Bridge of Ashes Dave’a Grahama.

Brunka
źródło: Instagram

Tagi:



  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum