#ClimbToParis2024: ciśniemy Komitet Olimpijski!

24 czerwca Międzynarodowy Komitet Olimpijski będzie rozważał propozycje komitetu organizacyjnego Igrzysk w Paryżu 2024. IFSC prosi o medialne wsparcie społeczność wspinaczkową, stawką udział wspinaczki w sportowej w kolejnych Igrzyskach!

Wieża Eiffela z dłoni, znak w akcji #ClimbToParis2024 (fot. IFSC)

Wieża Eiffela z dłoni, znak w akcji #ClimbToParis2024 (fot. IFSC)

Wspinanie sportowe pojawi się po raz pierwszy na Igrzyskach w przyszłym roku w Tokio. Obecność w Japonii została okupiona powstaniem tzw. formatu łączonego (olimpijskiego), czyli kombinacji składającej się z czasówek, boulderów i prowadzenia.

Teraz jest szansa by wspinacze walczyli również 4 lata później w Paryżu. Taką chęć wyrazili już 21 lutego br. organizatorzy Igrzysk w stolicy Francji. Co ważne zaproponowali również oczekiwaną przez środowisko wspinaczkowe zmianę, czyli osobną rywalizację dla biegaczy (16 zawodników i 16 zawodniczek) oraz konkurencję łączoną dla boulderowców i wspinaczy z liną (20 zawodników i 20 zawodniczek).

W marcu Zarząd MKOl zaakceptował propozycję sportów dodatkowych komitetu organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Teraz działacze i organizatorzy muszą przekonać delegatów na sesję MKOl, która będzie miała miejsce w czerwcu br.  w Lozannie. Właśnie przekonaniu delegatów ma służyć uruchomienie społecznościowej akcji #ClimbToParis2024.

Redakcja wspinanie.pl dołącza się do akcji #ClimbToParis2024 wprost z Doliny Bolechowickiej

Redakcja wspinanie.pl dołącza się do akcji #ClimbToParis2024 wprost z Doliny Bolechowickiej

Na stronach IFSC czytamy:

Dołącz do naszej akcji Paris 2024 Hand Sign! Podziel się w mediach społecznościowych zdjęciami swoimi i swoich przyjaciół z wieżą Eiffela utworzoną z rąk, dopisz hashtagi. Celem są 2024 zdjęcia przed 24 czerwca.

Pod zdjęciami należy wpisać:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum