10 czerwca 2019 10:59

Angela Eiter powtarza “Pure Dreaming” 9a

Angela Eiter poprowadziła w Massone (Arco) Pure Dreaming 9a Adama Ondry. To pierwsze kobiece przejście drogi, przed Austriaczką powtórzyli ją Włosi Stefano Ghisolfi, Silvio Reffo i Davide Picco.

Na “Pure Dreaming” 9a (fot. Bernie Ruech)

Niespełna dwa lata minęły odkąd Angela Eiter pokonała La Planta de Shiva 9b, także Adama Ondry, w Villanueva del Rosario. Od tamtej pory żadna z kobiet nie powtórzyła osiągnięcia Austriaczki, choć oczywiście nie brakowało spektakularnych przejść w damskim wydaniu – a czarowała między innymi Amerykanka Margo Hayes, która ma już na koncie słynną trójkę z 9a+ na przedzie: La Ramblę,  Biographie i Papichulo. Tymczasem starsza od Amerykanki Eiter znów popisała się absolutnie nieprzeciętną mocą, pokonując 9a w dachu Massone.

Pure Dreaming (startująca wspólnie z Reini’s vibes, potem odchodząca w lewo) to projekt obity przez Alfredo Webbera. Pierwsze przejście zrobił w ubiegłym roku nie kto inny jak Adam Ondra.

Atletyczna linia Massone wyraźnie przypadła do gustu Austriaczce: „Uśmiechałam się z podekscytowania” – pisze. Po raz pierwszy wstawiła się w drogę dwa tygodnie temu (wtedy ściana była jednak mokra). Poniżej krótki opis już z finałowego przejścia:

Chociaż tym razem było całkiem gorąco i warunki nie były idealne, można było się wspinać. Sprawdziłam przechwyty, czując progres. Cztery razy spadłam z ostatniego trudnego ruchu, zastanawiając się, czy jest sens kontynuować w ostatnim dniu, kiedy wyzwaniem było zmęczenie i wysokie temperatury. Początkowo motywacja była niska, ale później poczułam, że naprawdę chcę oddać jeszcze jedną próbę. Niespodziewanie poradziłam sobie z tą pięknością ostatniego dnia, w ostatniej możliwej próbie.

Pure Dreaming to już kolejne 9a Austriaczki. Na jej koncie znajdziemy także dwie drogi braci Bindhammerów; Hades Andreasa w Götterwandl i Big Hammer Christiana w Pinswang, a także klasyk Margalefu  Era Vella.

Więcej o osiągnięciach Angeli Eiter (w skałach i na zawodach) pisaliśmy przy okazji jej wizyty na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim.

Brunka
źródło: Instagram

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum