4 czerwca 2019 08:57

8B nr 26. “Epochalypse” dla Alex Puccio

8B nr 26 wpisała do skoroszytu Alex Puccio. Jeśli dodać do tego pięć boulderów 8B+, robi się zestaw nie do pobicia. I rzeczywiście, w liczbie przewspinanych ósemkowych problemów trudno będzie Amerykance dorównać.

Alex Puccio na “Epochalypse” 8B (fot. Ben Spannuth)

Alex Puccio nie miała kłopotów z pokonaniem Epochalypse we Flagstaff. Poszło łatwiej, niż się spodziewała. Epochalypse jest trudniejszą wersją głośnego Trice 8A+ Jima Holloway’a z 1975 roku. Tę dłuższą wersję zrobił przed 11 laty Daniel Woods. Co ciekawe, właśnie do Amerykanki należy premierowe kobiece przejście Trice, drugie zaklepała jej rodaczka Isabelle Faus (obie to absolutna czołówka wśród boulderujących kobiet).

Alex napisała kilka dni temu:

Fajne jest to, że Trice było moim pierwszym V12, zrobionym kiedy miałam 19 lub 20 lat, a za 2 tygodnie kończę 30! 10 lat później zrobiłam wersję z niższym startem :).

A poniżej Amerykanka (jest też Daniel Woods) podczas tegorocznego wypadu do Szwajcarii: na Amber w Brione 8B i Heritage 8B+ w Valle Bavona:

PS Topowym wynikiem wśród kobiet jest 8C. Takie trudności padły do tej pory kilka razy, choć trzeba zaznaczyć, że dwie z pogromczyń to zaledwie nastolatki. W wieku 14 lat Ashima Shiraishi zrobiła Horizon w Mount Hiei, a potem dodała jeszcze Sleepy Rave w Grampians. Dwa lata później Katrin Lehmann zatopowała na Krytos w szwajcarskim rejonie Balsthal. I wreszcie odkrycie tego sezonu 13-letnia Mishka Ishi, której udało się pokonać Byaku-dou w Mt. Hourai.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum