28 czerwca 2019 09:00

Alex Puccio – kolekcjonerka

Swoje pierwsze 8B Alex Puccio zrobiła w lipcu 2014 roku (Top Notch, Rocky Mountain National Park), miesiąc później wspięła się na pierwsze 8B+ (Jade, RMNP). Z czasem Amerykanka stała się królową ósemkowych baldów, a my skrzętnie o jej kolejnych sukcesach donosimy. Tym razem będzie o topie na Carnage 8B w Guanella Pass.

Alex Puccio na “Carnage” (fot. Cameron Maier)

Przy Carnage autorstwa Daniela Woodsa niektórzy stawiają 8A+, Alex Puccio – ze względu na parametr (wymuszający dodatkowe przechwyty) i dalekie ruchy – odczuła trudności jako 8B. O bilansie ósemkowych przejść Amerykanki pisaliśmy już wielokrotnie, w tym o samym wierzchołku jej piramidki, czyli pięciu 8B+.* Niemniej ona sama przyznaje w wywiadzie dla magazynu planetmountain, że nie myśli o tym za wiele, woli śledzić przejścia swoich koleżanek, bo to daje jej motywację i inspiruje do wspinania.

Dla tych, którzy zastanawiają się, dlaczego Alex nie zrobiła jeszcze 8C, odsyłam do wspomnianej rozmowy na planetmountain. Tam zapytana o to, czy takie trudności są dla niej osiągalne, powiedziała:

Zdecydowanie myślę, że tak! Jakiś czas temu próbowałam i byłam boleśnie blisko pokonania Terremer w Hueco Tanks, jakoś nieco ponad rok temu. Zraniłam się w palec i musiałam wyjechać dwa tygodnie wcześniej. Przez ostatni rok miałam dużo wzlotów i dołów, fizycznych i mentalnych. To spowodowało, że oddaliłam się od mojej szczytowej formy, ale takie jest życie i teraz jestem na fali wznoszącej!

W rozmowie jest też o podejściu do wspinania, kontuzjach, niełatwej decyzji o rezygnacji z walki o kwalifikacje do Igrzysk w Tokio, i o życiu. Całość na planetmountain.com.

Wspomniana topowa piątka Alex Puccio:

Brunka
źródło: planetmountain.com, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum