3 maja 2019 17:15

Złoto Oli Rudzińskiej i nowy rekord Polski!

Fantastyczny start Oli Rudzińskiej na zawodach Pucharu Świata w Wujiang (Chiny). Polka zwyciężyła w trzeciej edycji tegorocznego Pucharu, ustanawiając przy tym nowy rekord Polski!

Ola Rudzińska bezapelacyjnie najlepsza w Wujiang

Ola ambicję pokazała już w kwalifikacjach. Biegała najszybciej i dodatkowo pobiła swój własny rekord Polski sprzed tygodnia, biegnąc 7.29 sekundy. Potem było już tylko lepiej. Polka pokonała kolejne zawodniczki, po drodze znowu poprawiając rekord do 7.28. W finałowym biegu w wyrównanej walce pokonała Indonezyjkę Aries Susanti Rahayu. Czapki z głów dla naszej mistrzyni!

Bardzo dobrze biegała także Patrycja Chudziak, która wywalczyła 5. miejsce. Niewiele ustępowała jej Ola Kałucka, zajmując 8. lokatę. Ania Brożek wywalczyła miejsce 14. Natalia Kałucka nie przeszła kwalifikacji i zajęła 18. miejsce.

W konkurencji męskiej walczył Marcin Dzieński, który po raz drugi w tym roku przeszedł kwalifikacje. Niestety Marcin nie był w stanie nawiązać walki z czołówką i uplasował się na 13. miejscu. W zawodach zwyciężył Dmitrij Timofiejew.

Pełne wyniki znajdziecie na specjalnej stronie wspinanie.pl.