6 maja 2019 13:41

Stefan Madej na majówce w Ospie – “Vizija” 8c

Do Słowenii, a dokładnie do Ospu, na majówkę wybrał się Stefan Madej (Evolv Poland, Patagonia, Alpin Sklep, UKA). Kapryśna aura nie przeszkodziła mu w pokonaniu jednego z tamtejszych klasyków, drogi Vizija 8c.

Stefan Madej na “Marioneta” 8b+ (fot. Paweł Wrona / CCD Fotografia)

Dla Stefana wizyta na Mišja Peč była okazją do wiosennego rozwspinu i powrotu do skalnego wspinania po półrocznej przerwie. Rozpoczął od pokonania solidnej Marionety 8b+ (wycena z nowego topo) oraz Lahko noč, Irena 8b. Tak o tym pisał na swoim profilu FB:

Marioneta 8b/b+ Choć w nowym topo nawet 8b+ i chyba słusznie 😉
Grunt, że pierwsze wspinanie po półrocznej przerwie już za mną! Po powiększeniu rodziny regularne wstawki, przerwy i w ogóle cała logistyka w skałach nie są już takie proste. Przejście Marionety np. nastąpiło w pierwszej wstawce dnia, z rozgrzewką therabandem i na domowej roboty chwytotablicy.

Stefan Madej na “Vizija” 8c – próba z 2017 roku (fot. Maciek Ostrowski Climbing & Adventure Photography)

Potem przyszła pora właśnie na Viziję, z którą Stefan mierzył się już w 2017 roku. Ale po obiecującej próbie szybko skończyły się wtedy warunki. Teraz droga padła już w super pogodzie i w 5. próbie. Vizija to 30-metrowy pasaż, zaczynający się trudnym, kompresyjnym boulderem, po którym następuje rest i odcinek ok. 20 metrów 8a+ do łańcucha.

Sprocket
Źródło: info własne i profil FB Stefana Madeja
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum