30 maja 2019 09:13

Sokolica Speed Rock Climbing 2019. Kto był w tym roku najszybszy?

Za nami czwarta edycja “Integrowania przez Wspinanie”. Przez cztery dni (23-26 maja) Dolina Będkowska, a zwłaszcza okolice Brandysówki i Dupy Słonia, tętniła wspinaczkowym życiem. Na podsumowania i szerszą relację przyjdzie czas, tymczasem kilka słów o najszybszych zespołach “biegających” po Sokolicy.

Sokolica Speed Rock Climbing 2019 (fot. Adrian Jach / Mountain and Adventure Photographer)

Jednym z głównych punktów Integrowania były sobotnie zawody Sokolica Speed Rock Climbing. W tym roku odbyły się po raz trzeci. Na szczęście pogoda w weekend dopisała, choć po wcześniejszych, obfitych deszczach trudno było spodziewać się w ścianie idealnych warunków. Niemniej uczestnicy nie tylko stawili się na starcie, ale mieli do przewspinania więcej metrów niż w ubiegłym roku.

Na profilu Integrowania organizatorzy piszą między innymi:

Zawodnicy rywalizowali na dwóch drogach o łącznej długości 100 metrów. Można więc powiedzieć, że to był wertykalny sprint, a osiągniętych czasów nie powstydziłby się nawet Usain Bolt! :). Do zespołowego pokonania było 6 wyciągów, z czego aż cztery co najmniej szóstkowe.

Najszybszy zespół Sokolica Speed Rock Climbing 2019 to “Pasożyty z Lodge” w składzie Karolina Ośka i Michał Czech18 min 28 sek. Drugie miejsce zajęli “Tacy tłuściutcy, specjalistyczni”, czyli Paweł Bańczyk i Gabriel Korbiel – 22 min 40 sek. Jako trzeci na metę przybiegł duet “Drop Table Users”, czyli Adam Wojsa i Daniel Sznyder – 26 min 58 sek.

Więcej na profilu FB “Integrowania przez Wspinanie”, tam także galeria zdjęć Adriana Jacha.

Brunka
źródło: FB Integrowanie przez Wspinanie
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum