13 maja 2019 08:17

Wystarczyły dwa dni – Ryuichi Murai na “The Game” 8C

Do wąskiej grupy dumnych pogromców The Game 8C w Boulder Canyon dołączył Japończyk Ryuichi Murai.

Ryuichi Murai na “The Game” (fot. Oda Momo)

Jeszcze dwa dni temu Ryuichi Murai pisał o postępach na The Game: „dziś były złe warunki, deszcz i śnieg. Udało mi się rozwiązać każdy z przechwytów w górnej partii, jednak dół był mokry i nie mogłem go zrobić”. Ale już wczorajszy wpis brzmi triumfalnie: „Jestem super podekscytowany, że udało mi się przejść tę niezwykłą linię!”.

Dwa dni – bo tyle wystarczyło na sukces – to naprawdę niewiele jak na tak trudny problem, nawet jeśli charakterem bardzo odpowiadał Japończykowi. Pierwszy The Game przeszedł w 2010 roku Daniel Woods, początkowo oceniając trudności na 8C+, co jednak później skorygował. Okazało się bowiem, że problem można pokonać bardziej optymalnymi patentami. Drugie przejście w następnym sezonie zrobił Carlo Traversi, a potem byli jeszcze Jon Cardwell i James Webb. I tyle…

Na filmach Daniel Woods i Carlo Traversi – The Game:

„Ósemki C” Ryuichi Murai zaczął kolekcjonować u siebie w kraju, padły między innymi Babel i Hydrangea w Shiobara oraz Vanitas w Hourai. Potem stopniowo dodawał do zestawu super trudne bouldery już poza Japonią. Z Rocklands przywiózł Spray of Light, a z Magic Wood In search of time lostPractice of the Wild.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum