5 maja 2019 21:47

“Pachamama” 9a+ – Piotrek Schab nie zwalnia tempa!

Po swoim życiowym sukcesie na 9b Piotr Schab (Patagonia, Black Diamond, Scarpa, KS Korona) pozostał w Hiszpanii, mając w planach kolejne trudne drogi. Wspominał o tym w wywiadzie, jakiego udzielił nam kilka dni temu. Jak widać efekt tych zmagań przyszedł szybko – dzisiaj pokonał bowiem Pachamamę 9a+ w Olianie!

Piotrek Schab na “Pachamama” 9a+ (fot. Marcin Szymkowski / Instagram)

Ten piękny pasaż ma na swoim koncie dopiero kilku wspinaczy: autor drogi Chris Sharma, Sachi Amma, Jonathan Siegrist, Jakob Schubert, Adam Ondra, Patxi Usobiaga i ostatnio Sébastien Bouin. Zatem Piotrek dokonał prawdopodobnie dopiero 8. przejścia. Trzeba przyznać, że miło jest widzieć jego nazwisko wśród takich światowych gwiazd wspinania!

Jak na razie Piotrek komentuje na FB sukces lakonicznie, ale w słowach, które wskazują, że wspinaczka dostarczyła mu wielu wrażeń:

Wewnętrzny spokój i czyste flow.
Chcę zatrzymać te chwile jak najdłużej.

Bask Patxi Usobiaga ocenił trudności 50-metrowej Pachamamy nawet na 9a+/b, przyznając jednocześnie, że wcześniej nie robił tak wymagającej drogi. Zresztą sam Chris Sharma, otwierając linię (2009), stwierdził, że jest definitywnie trudniejsza niż Papichulo i inne 9a+ w Olianie.

Czekając na szerszy komentarz Piotrka, gratulujemy kolejnej “King Line” i czekamy na dalsze sukcesy!

Sprocket

.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum