9 maja 2019 13:42

Matt Fultz na dwóch amerykańskich klasykach 8C

W ostatnim czasie dwoma przejściami z półki 8C popisał się w Rocky Mountain National Park Amerykanin Matt Fultz.

Na “Flux for Life” 8B, RMNP (fot. Arjan de Kock)

Najpierw, jeszcze w kwietniu, padło Paint it Black 8C. Krótki, solidnie przewieszony problem otworzył przed siedmiu laty Daniel Woods. Matt Fultz powtórzył go prawdopodobnie jako siódmy.

 

Dwa tygodnie później wstawił się w inny doskonale znany boulder RMNP – The Bridge of Ashes autorstwa drugiego z amerykańskich tuzów boulderingu, Dave’a Grahama. Po przejściu w 2013 roku Graham ocenił trudności na 8C, następni na topie Daniel Woods i James Webb (notabene dokonali tego w tym samym sezonie co autor, Woods kilka dni po Grahamie) postawili 8B+.

https://www.instagram.com/p/BxIs8Jnjz6S/

O wycenach można dyskutować w nieskończoność… Dla przykładu, to właśnie Paint it Black i The Bridge of Ashes Matt Fulz umieścił na samym czubku swojej piramidki, choć jednocześnie po zrobieniu pierwszego z nich stwierdził, że nie sądzi, by był to najbardziej wymagający problem, jaki rozpracował. Notabene z podobnymi trudnościami spotkał się już kilka lat wcześniej. Tyle że pokonany wówczas przez niego The Wheel of Wolvo Jamesa Webba w Mt Evans ocenił niżej: nowym patentem może wydawać się łatwiejszy” – komentował wówczas. Więcej o tym przejściu TUTAJ.

Brunka
źródło: 8a.nu, Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum