1 maja 2019 22:53

Langtang Lirung – Adam Bielecki i Felix Berg osiągnęli 5800 m

Adam Bielecki i Felix Berg zaliczyli swoje trzecie wyjście w górę na Langtang Lirung (7227 m). Podczas 30-godzinnej akcji górskiej założyli właściwy obóz 1 (5450 m). Udało im się również przewspinać główne trudności techniczne drogi – w sumie osiągnęli na razie wysokość 5800 m.

Humory dopisują – Adam Bielecki i Felix Berg działają na Langtang Lirung (fot. arch. Adam Bielecki)

Podczas tego wypadu pokonali ponad 1600 metrów przewyższenia. Po wspinaczce wrócili do bazy, aby zorientować się, że jakieś tajemnicze zwierzę zniszczyło ich jedyny namiot szturmowy pozostawiony w bazie wysuniętej.

Adam na Instagramie:

Niestety nasz jedyny namiot szturmowy pozostawiony w ABC został uszkodzony przez tajemniczego zwierza, który nie omieszkał się poczęstować wszystkim, co tam znalazł, po trochu. Smakowały mu zarówno liofy (od Lyofood), jak i moja karimata… Teraz naprawiamy zniszczenia i czekamy na okres dobrej pogody aby przyatakować szczyt.

Adam dodaje również na swoim profilu FB:

Kilka dni pogodny jest niezbędne, aby myśleć o zdobyciu szczytu Langtang Lirung. W przypadku obfitego opadu śniegu góra może zamienić się w pułapkę.

Wczoraj wróciliśmy z trzydziestogodzinnego wyjścia, w którym udało się:- Założyć obóz pierwszy tam, gdzie powinien…

Opublikowany przez Adam Bielecki Wtorek, 30 kwietnia 2019

Dla przypomnienia – Langtang Lirung to cel aklimatyzacyjny wyprawy BlackYak Annapurna Expedition 2019. Przed Adamem i Felixem zadanie główne, czyli wytyczenie nowej linii na północno-zachodniej ścianie Annapurny. Wyzwanie stojące przed zespołem jest niezwykle ambitne. Trzymamy kciuki.

Postępy Adama można śledzić na specjalnej stronie: Spot | Adam Bielecki.

Sprocket
Źródło: Profil FB Adama Bieleckiego, Instagram Adama Bieleckiego
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum