1 maja 2019 22:47

Korona nie zwalnia tempa – Adam Karpierz na “Blomu” 8c+

Dobrych wiadomości z Hiszpanii ciąg dalszy. Tym razem informacja dotyczy Adama “Gaduły” Karpierza (Singing Rock, MotionLab, Iura, fricton.pl, Heartbeat), który na swoje konto zapisał Blomu 8c+. Gaduła zakończył z sukcesem swoje porachunki z zeszłego roku z tym wymagającym pasażem w grocie Santa Linya.

Adam “Gaduła” Karpierz na “blomu” 8c+ (fot. Marcin Szymkowski / Instagram)

Tak swoją przygodę z drogą opisuje na swoim profilu FB Adam:

Plan był, żeby wbić się na rozgrzewkę, sprawdzić patenty i uderzyć w kolejnej próbie, ale na tyle swobodnie i lekko się czułem, że nie chciałem się zatrzymywać… Całą drogę wspinałem się bezbłędnie, a na decydującym strzale do oblaczka naprawdę chciałem! Naprawdę przyjemne uczucie :) Droga padła już w 6. próbie 3 dnia!

Aby “uzyskać” 8c+ na Blomu trzeba pokonać 3 wyciągi drogi. Oddajmy ponownie głos Gadule:

Co do detali: Na drogę składają się 3 wyciągi: 1) siłowe 💪 7c po rurkach, zakończone średnio przyjemnym kolanem; 2) siłowe 💪 8b – 2 wpinki i do tego pancerny rest w połowie; 3) siłowe 💪 8c+ – 2 wpinki (ale wpina się tylko jedną) 17 wymagających ruchów, na których wiele się dzieje – kolano, wymagająca pięta, core, dużo przechodzenia na nogach, klinowanie palca w plecy w podchwyt no i wspomniana gruba banieczka z dwóch krawądek na koniec! Droga jest zupełnie naturalna co nie zdarza się często w Santa Linya! ;)

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że Adam rok temu zrobił pierwsze 2 wyciągi o trudnościach 8b (w 2. próbie) i wstawił się po raz pierwszy w 3. wyciąg, ale z trudem wykonywał wtedy pojedyncze ruchy. Jednak odpowiednie przepracowanie zimy procentuje – tak jak w przypadku kolegów Adama, Piotrka Schaba i Kamila Ferenca, którzy w ostatnich dniach zrobili swoje życiowe wyniki. Biorąc pod uwagę, że to nie koniec wyjazdu ekipy z krakowskiej Korony – emocje jeszcze gwarantowane!

Sprocket
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum