6 maja 2019 10:01

Andaluzyjska batalia Jonathana Siegrista. Pada “La Planta de Shiva” 9b

Amerykanin Jonathan Siegrist poprowadził La Planta de Shiva 9b Adama Ondry w Villanueva del Rosario. Przy okazji zrobił dopiero trzecie powtórzenie.

Jonathan Siegrist walczy na “La Planta de Shiva” 9b (fot. Javi Pec)

Na swoim profilu Jonathan Siegrist napisał:

Najtrudniejsza częścią wspinania na granicy twoich możliwości jest równoważenie emocji związanych z czekaniem na coś z tak przytłaczającą intensywnością, a także znalezienie w jakiś sposób siły, by uwolnić się od presji. Dziś znalazłem coś w rodzaju takiego środka na La Planta de Shiva 9b. To była absolutnie walka do upadłego i nigdy tego nie zapomnę.

W podobnym tonie o La Planta de Shiva wypowiadał się Jakob Schubert, który jako drugi wpiął się do łańcucha, zresztą dopiero pięć lat po otwarciu drogi przez Adama Ondrę. Austriak także mówił o największej walce życia, a przecież miał już za sobą masę ekstremów, w tym Fight or Flight 9b.

Jakob Schubert:

Najgłośniejsze przejście andaluzyjskiej linii należy jednak do Angeli Eiter, która tym samym jako pierwsza kobieta sięgnęła granicy 9b. Angela pokonała La Planta de Shiva w 2017 roku, i do tej pory żadna z dziewczyn tej sztuki nie powtórzyła.  

A wracając do Siegirsta, Jonathan stoczył już wiele ciężkich batalii na francuskich, hiszpańskich i amerykańskich ścianach, większość kończył sukcesem. Wśród jego trofeów znajdują się między innymi takie perełki jak: Jumbo Love 9b Clark Mountain, Biographie w Céüse, Papichulo 9a+,  Pachamama 9a+ i Chaxi 9a+ w Olianie, Bone Tomahawk 9a+ w Fynn Cave oraz własne All You Can Eat 9a+ w Potosi Mountain.

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum