7 maja 2019 09:32

Ida Kupś pokonuje „Fish Eye” 8c

Pisaliśmy o katalońskich podbojach koroniarzy Piotrka Schaba, Kamila Ferenca i Adama Karpierza. Tymczasem z pustymi rękami z Katalonii nie wyjedzie także ich klubowa koleżanka, Ida Kupś (KS Korona Kraków, Scarpa, Black Diamond, MotionLab).

Ida Kupś na „Fish Eye” 8c (fot. Marcin Szymkowski / Instagram)

Co prawda Ida opuszcza Katalonię z kilkoma niezałatwionymi projektami (dobrze, bo jest po co wracać), ale jak przyznaje, jest zadowolona ze swojego wspinania i ogólnej formy. A na dowód świetne przejście w postaci Fish Eye 8c.

Któż by nie słyszał o Fish Eye… Po drogę Daili Ojedy (choć projekt, jak wiele w Olianie i w Katalonii w ogóle, należy Chrisa Sharmy) przyjeżdża masa wspinaczy z całego świata. Zrobiło ją też wielu naszych zawodników, w tym Ola Taistra (2013) i Nina Gmiter (2014).

Poza Fish Eye Ida popisała się pięknymi onsajtami, padły takie ósemkowe linie jak:

  • Mon Dieu 8a+, Oliana – i tu komentarz z 8a.nu: „pomyliło mi się wszystko co się mogło pomylić, ale siła woli działa cuda :)”
  • Sátiva Patática 8a, Margalef
  • La Perdonavidas 8a, Margalef

Fish Eye to druga 8c zrobiona przez Idę. Pierwszą była Fabelita 8c w Santa Linya w 2017 roku. Z kolei w stylu OS trudności 8a+ Ida pokonała już dwa lata temu, padło wtedy Montserrat w Rodellarze.

Brunka
źródło: Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum