30 maja 2019 12:52

Grivel Ultramaraton Babia Góra już 8 czerwca!

Ultramaraton Babia Góra po raz kolejny zgromadzi 8 czerwca miłośników biegów górskich, którzy zmierzą się z jednymi z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce. Od kilku lat w drugi weekend czerwca liczne grono zawodników podejmuje biegowe wyzwania i próbuje pojawić się na szczycie Babiej Góry 1, 2, 3, 4, 5 lub 6 razy!

W tym roku odbędzie się już 6. edycja Ultramaratonu Babia Góra i po raz kolejny sponsorem tytularnym wydarzenia została marka Grivel, która ufundowała nagrody dla najszybszych zawodniczek i zawodników. Nagrodami będą plecaki biegowe oraz akcesoria biegowe marki Grivel.

 

Biegi odbywające się w ramach Grivel Ultramaratonu Babia Góra to jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających biegów górskich w Polsce. Na dystansach 2, 3, 4, 5, 6xBabia Góra  zawodnicy wbiegają na szczyt Babiej Góry za każdym razem innym szlakiem. Duże przewyższenia, trudny technicznie teren oraz zmienne warunki pogodowe panujące na Babiej Górze sprawiają, że przebiegnięcie tych dystansów w limicie czasu jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych zawodników.

W tym roku pojawi się nowy dystans, mianowicie Ultramaraton 2xBabia Góra. Będzie to bardzo wymagające 50 kilometrów o przewyższeniu +3700 m/-3700 m, w którym uczestnicy będą musieli pojawić się na szczycie Babiej Góry dwukrotnie, oczywiście za każdym razem będą wbiegać na szczyt Królowej Beskidów innym szlakiem.

(fot. Magdalena Sedlak)

W ramach Grivel Ultramaratonu Babia Góra odbędą się następujące biegi:

 • Ultramaraton 6xBabia Góra – 100 km, +7800 m/-7800 m
 • Ultramaraton 5xBabia Góra – 88 km, + 6800 m/-6800 m
 • Ultramaraton 4xBabia Góra – 75 km, + 5700 m/-5700 m
 • Ultramaraton 3xBabia Góra – 68 km, + 5000 m/-5000 m
 • Ultramaraton 2xBabia Góra – 50 km, +3700 m/-3700 m
 • Półmaraton 1xBabia Góra – 23,5 km, +1450 m/-1450 m
 • Biegi dla dzieci

Najdłuższy dystans, Ultramaraton 6xBabia Góra, to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających górskich ultramaratonów w Polsce. Przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu jest wyzwaniem dla najbardziej doświadczonych zawodników. Limit 17 godzin dla tego dystansu z przewyższeniem sięgającym +7800 m/-7800 m jest zabójczy! Co roku przypominamy, że 6xBabia Góra nie jest rywalizacją z innymi zawodnikami, to przede wszystkim rywalizacja z limitem czasu! Trzeba biec, bo inaczej czas nas prześcignie!

Film promujący Grivel Ultramaraton Babia Góra 2019 w realizacji Krzysztofa Zaniewskiego:

 

Wszystkie dystanse  są biegami kwalifikacyjnymi do biegu Ultra-Trail du Mont-Blanc. Punktacja przedstawia się następująco:

 • Ultramaraton 6xBabia Góra: 5 punktów
 • Ultramaraton 5xBabia Góra: 5 punktów
 • Ultramaraton 4xBabia Góra: 4 punktów
 • Ultramaraton 3xBabia Góra: 4 punkty
 • Ultramaraton 2xBabia Góra: 3 punkty
 • Półmaraton 1xBabia Góra: 1 punkt

Sponsorzy 6. edycji Ultramaratonu Babia Góra to: Grivel Polska, Garmin Polska, Maspex – Tiger, Kuracjusz Beskidzki, Leki Polska, Salco, Nikwax oraz HydroFlask.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Partnerami biegu są: Babiogórski Park Narodowy, PKL Mosorny Groń, Nadleśnictwo Sucha, Nadleśnictwo Nowy Targ, PGKiB Zawoja, Gmina Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury, Traseo.

Obsługę medialną zapewniają: TVP3 Kraków, Magazyn GÓRY, Biegigorskie.pl, Portal Górski, Outdoor Magazyn, Wspinanie.pl, Napieraj.pl, Testy Outdoorowe, Suski.dlawas.info, Tygodnik Podhalański, Sucha24.pl, PowiatSuski.24.pl.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: www.ultrababia.pl

Do zobaczenia w Zawoi!

Organizatorzy
“KOZICA” Fundacja Biegów Górskich

Pod patronatem
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum