5 maja 2019 12:05

Frankenjurajski “Plan B” 10 także dla Gosi Rudzińskiej

Na Frankenjurze pogoda w kratkę, ale dobrych przejść w wykonaniu naszych wspinaczy nie brakowało. Jednym z ciekawszych prowadzeń, jakie padły łupem Polaków podczas tegorocznej majówki, jest Plan B 10 (8b). A z drogą  poradziła sobie Gosia Rudzińska (KS Korona, KW Kotłownia, Evolv).

Na Franken pada “Plan B” 10… (fot. arch. G. Rudzińska)

Plan B biegnące przewieszeniem Zwergenschloss to jedna z częściej wybieranych dróg przez nasze dziewczyny. Mają ją w swoim kapowniku Kinga Ociepka-Grzegulska, Daria Brylova i Sylwia Buczek (Sylwia przeszła drogę niedawno, bo w połowie kwietnia tego roku). Dla Gosi Plan B to najtrudniejsza frankenjurajska zdobycz, choć na swoim koncie ma już trudniejsze drogi. W ubiegłym sezonie pokonała w Jaskini Mamutowej Mechanikę pręta cienkiego VI.6+/7.

Jak informuje Evolv Poland, poza Planem B Gosia przeszła jeszcze Primeur de luxe 10-/10 na Kuhkirchner Wand.

Ale żeby było sprawiedliwie, padło też coś bez liny. Jeszcze przed frankońską majówką poddał się boulder Magica 8A Maćka Kality w Zimnym Dole.

Gosia na “Magica” 8A (fot. Piotrek Czarnecki)

PS Gosia mierzyła się z frankońskimi trudnościami, tymczasem jej siostra Ola rekordowo szybko biegała w Chinach. Jeśli ktoś przegapił, warto obejrzeć finałowe biegi z Pucharu Świata w Wujiang. Ola nie tylko wygrała zawody, ale pobiła przy okazji rekord Polski (7.28).

Brunka
źródło: Evolv Poland
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum