10 maja 2019 09:34

Ema Seliškar na “Beautiful Pain” 8c+ w Kotečniku

Kolejna zdolna Słowenka z przyszłością? 14-letnia Ema Seliškar poprowadziła drogę Beautiful Pain 8c+ w Kotečniku. Najtrudniejszą w swoim dorobku.

Ema Seliškar 8c+ na “Beautiful Pain” (fot. arch. E. Seliškar)

Położony niedaleko miasta Celje Kotečnik jest co prawda mniej popularny niż Osp, niemniej ma w ofercie przebogatą listę dróg. To ponad 300 linii wytyczonych w 11 sektorach, z których tym najbardziej wymagającym jest Oboki. To właśnie w przewieszeniach Oboki biegnie tytułowa Beautiful Pain 8c+, którą pochwaliła się ostatnio słoweńska juniorka Ema Seliškar.

Beautiful Pain otworzył cztery lata temu Słoweniec Anže Varga. A na filmie fragment drogi, wspina się utytułowany rodak Anže, Domen Skofic:

Ema Seliškar jest stałym gościem rejonu i sektora Oboki. To właśnie tu pokonała większość swoich najtrudniejszych dróg, w tym Agresiję II 8b+/c z marca tego roku. I właśnie Agresija II i najnowsze Beautiful Pain to „liderki” na liście 14-latki.

Póki co Słowenka wspina głównie u siebie w kraju. Ale już jesienią wybiera się do Hiszpanii, a tam? Cóż, pełne pole do popisu…

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum