16 maja 2019 11:24

Dynafit rusza z szóstym konkursem Mountopia

Do wszystkich miłośników trail runningu: Dynafit kontynuuje kampanię “Twoja Mountopia to nasza misja”. Tegoroczna edycja cieszącego się dużą popularnością konkursu skierowana jest do wszystkich ambitnych biegaczy górskich, marzących o najdłuższych dystansach. Szósta odsłona Mountopii wystartowała 14 maja.

Tym razem czworo szczęśliwców pozna smak dystansu ultra w jednym z najpiękniejszych górskich regionów w Austrii: razem z zawodnikiem Dynafit Klausem Gösweinerem będą oni mieli dwa dni, by uporać się z liczącą 110 kilometrów (w tym 6500 metrów przewyższenia) trasą legendarnego biegu Grossglockner Ultra Trail (GGUT). W programie jest pokonanie dwóch dystansów ultra w wymagającym górskim terenie, jeden po drugim.

Projekt zostanie w pełni zorganizowany przez markę Dynafit oraz partnerów konkursu – GORE® i PrimaLoft®. Dynafit pomoże także uczestnikom w treningach przygotowawczych oraz wyposaży ich od stóp do głów w niezbędny sprzęt, odzież i obuwie, by jak najlepiej poradzili sobie oni na trasie.

***

Sportowcy z całego świata mają czas do 4 czerwca 2019, by zgłosić swój udział w konkursie i spróbować spełnić marzenie o pokonaniu ultramaratonu. Jedyny warunek: uczestnicy nie mogą posiadać umowy sponsorskiej. Ze wszystkich zgłoszeń panel jurorów, składający się z profesjonalnych zawodników i ekspertów w dziedzinie sportów górskich, wybierze 20 finalistów – 10 mężczyzn i 10 kobiet, którzy następnie w trwającej od 18 czerwca do 9 lipca rundzie finałowej rozgrywanej na stronie Dynafit za pomocą aplikacji trackingowej będą musieli wykazać się zaangażowaniem i determinacją, by udowodnić, że to właśnie oni zasługują na wygraną i udział w wyzwaniu Mountopia GGUT. 23 lipca jurorzy ogłoszą zwycięzców (dwóch mężczyzn i dwie kobiety), którzy staną przed szansą spełnienia swojego wielkiego marzenia w sierpniu 2019 roku po zakończeniu oficjalnych zawodów GGUT.

Grossglockner Ultra Trail to wyjątkowe przeżycie: 110 kilometrów i 6500 metrów przewyższenia czynią ten bieg jednym z najtrudniejszych, ale też najatrakcyjniejszych w kalendarzu alpejskich biegów ultra. Jego trasa w znacznej części pokrywa się z tak zwanym “Glockner Circuit” – szlakiem dookoła Grossglocknera (3798 m n.p.m.), najwyższego szczytu Austrii. Linia startu i mety znajduje się w Kaprun w regionie Pinzgau kraju związkowego Salzburg. Trasa zlokalizowana w Parku Narodowym Wysokich Taurów prowadzi biegaczy przez trudny teren. Zwycięzcy konkursu zmierzą się więc z niezwykle ambitnym wyzwaniem, w którego realizacji pomoże im znający trasę jak nikt inny Klaus Gösweiner – pierwszy zawodnik na mecie Großglockner Ultra Trail w 2015 i 2017 roku. W okresie przygotowawczym będzie on służyć uczestnikom swoją wiedzą, udzielając ważnych porad i pomagając w treningu.

Rejestracja oraz więcej informacji dot. regulaminu i zasad uczestnictwa w konkursie dostępne są na http://www.dynafit.com/mountopia

Mountopia GGUT / Harmonogram konkursu

  • 14 maja – 4 czerwca 2019  Przyjmowanie zgłoszeń
  • 18 czerwca – 9 lipca 2019 Runda finałowa
  • 23 lipca 2019 Ogłoszenie zwycięzców
  • 23 sierpnia – 25 sierpnia 2019 Mountopia GGUT

Informacja prasowa Dynafit
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum