22 maja 2019 15:20

Denis Urubko na Warszawskich Targach Książki

Grupa Wydawnicza Helion serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Denisem Urubko. Zdobywca Korony Himalajów i Karakorum spotka się z fanami na Stadionie Narodowym podczas Warszawskich Targów Książki.

Urubko wspiął się na dziesięć siedmiotysięczników i wytyczył nową drogę na Cho Oyu. Denis-rozdrabiaka. Cyborg-rozrabiaka. Nie mierzy tętna i nie łyka leków, nie bierze odżywek, ocieplacze uważa za niedozwolone, butle z tlenem za wykluczone. W górach nawet z jedzeniem jest na bakier: kiedy się wspina, pości. Tylko przed i po wysiłku zagryza ser i czekoladę. Uwielbia rywalizacje, tak z innymi jak i z samym sobą. Powtarza, że bycie pierwszym na szczycie to honor. Ale honorem jest też pomóc innym: w górach partnerstwo jest dla niego wszystkim.

Słynny himalaista będzie promował książkę „Absurd Everestu”, która nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się na rynku 15 maja. Opowie o początkach swojej górskiej przygody, pierwszym pobycie w najwyższych górach świata, przyjaźni z Simonem Moro oraz  o ogromnej pasji i naukach, jakie wyciągnął z wysokogórskich wspinaczek.

25 maja, sobota, Stadion Narodowy, Warszawa
16:30 – 17:30 – rozmowę z Denisem poprowadzi Krzysztof Łoniewski (Trójka), sala Paryż B
17:30 – 18.30 – spotkanie z himalaistą na stoisku Grupy Helion 27/D4, podpisywanie książek

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/393817584557442/

Informacja prasowa

„Absurd Everestu” jest dostępny w księgarni wspinanie.pl.

TUTAJ recenzja książki.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum