9 maja 2019 16:04

Piękna i bardzo trudna – “La Rustica” 8C dla Daniela Woodsa

Koledzy gratulują Danielowi Woodsowi kolejnego super przejścia. A chodzi o wyjątkowo ładną i przy tym wyjątkowo trudną linię w Valle Bavona.

Daniel Woods na “La Rustica” (fot. Stefan Kürzi)

Ten urodziwy boulder nazywa się La Rustica 8C i ma do tej pory jedynie trzy przejścia. Został otwarty w 2013 roku przez Jamesa Webba, ale głośniej zrobiło się o nim tak naprawdę dopiero pięć lat później, kiedy jako drugi na topie zameldował się Nalle Hukkataival. Fin nie tylko docenił urodę problemu (rzeczywiście na filmie wygląda niesamowicie), ale i same trudności. W efekcie zamienił 8B+ na 8C, i to zdecydowanie takie z górnej półki. Do zdania Nalle przychyla się oczywiście także i sam Woods.

Amerykanin i jeden z jego głównych celów na liście, już odhaczony:

We włoskiej dolinie znajduje się także głośny Off the Wagon w wersji low start 8C+ Shawna Raboutou. I także na ten ekstrem chrapkę miał Daniel Woods:

https://www.instagram.com/p/BxIheYBlxlL/

Tylko w tym roku Woods uporał się z takimi ekstremami jak: Sleepwalker 8C+ i Squoze 8C, oba bouldery znajdują się Red Rocks i oba są autorstwa wspomnianego Jamesa Webba (do Woodsa należą pierwsze powtórzenia) oraz The Kingdom 8C w Brione Carlo Traversiego.

Brunka
źródło: up-climbing.com, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum