22 maja 2019 09:40

Trawersowanie jest fajne – przekonują Christophe Bichet i Caroline Sinno

Jak zawsze sporo dzieje się w Fontainebleau, jednocześnie coraz częściej słychać o przejściach Christophe’a Bicheta. Póki co głównie o trudnych trawersach w wykonaniu Francuza.

Christophe Bichet na “La Valse aux Adieux” 8C (fot. Lucien Martinez)

Jeszcze w lutym tego roku Christophe Bichet popisał się doskonałym przejściem w sektorze Franchard Sablons, gdzie jako pierwszy powtórzył Amanite tue mouche 8C/C+, krawądkowy trawers otwarty w 2007 roku przez Jeana Pierre’a Bouviera. Tym razem spróbował sił na innym trawersie Bouviera. W Rocher Canon padło La Valse aux Adieux 8C.

Oryginalny La Valse aux Adieux został wyceniony przez Bouviera na 8B. Na stopień 8C zasługuje jego dłuższa wersja (także z pierwszym przejściem Bouviera, z 2010 roku). Christophe Bichet chwali: estetyczne, precyzyjne wspinanie, bez żadnych ograniczników. Przed nim dłuższy wariant powtórzył najprawdopodobniej jedynie bosonogi Charles Albert (2015).

Na filmach Christophe Bichet i Charles Albert na La Valse aux Adieux:

 

Nie tylko Christophe Bichet jest fanem trawersów Jeana Pierre’a Bouviera. Trawersować w Bleau lubi także jego rodaczka Caroline Sinno. Francuzka na początku maja przeszła krótszą wersję La Valse aux Adieux (jej trzeci trawers ceniony na 8B w podparyskim rejonie). Z kolei w kwietniu zrobiła pierwsze powtórzenie po obrywie boulderu L’Insoutenable légèreté de l’Autre 8B.

Brunka
źródło: grimper.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum