22 maja 2019 08:08

BaYtel Cup dla najmłodszych w Gliwicach (9 czerwca)

Chwyciarnia Arena Gliwice, czyli najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce, zaprasza na zawody BaYtel Cup 2019. Zawody odbędą się 9 czerwca na terenie nowo wybudowanej, nowoczesnej i w pełni wyposażonej ścianki wspinaczkowej.

Są to zawody dla najmłodszych uczestników, chętnych na sportowe emocje. Aktywne i gotowe na wyzwania dzieci w kilku kategoriach wiekowych, U8 (krasnale do 8 lat), U10 (od 9 do 10 lat), U12 (od 11 do 12 lat) oraz U14 (od 13 do 14 lat), będą mogły spróbować swoich sił na 6 różniących się stopniem trudności drogach wspinaczkowych.  Ze względów bezpieczeństwa krasnale, czyli dzieci w kategorii wiekowej do 8 lat, będą mogły skorzystać tylko z 4 przygotowanych dróg. Zwycięzcą zostanie osoba, która uzyska najwyższy wynik, czyli sumę wyników ze wszystkich przejść. Zawodnicy rozpoczną zmagania o godzinie 10.30.

To nie pierwsze zawody, jakie odbywają się w nowo otwartym obiekcie. W zeszłym roku o Puchar Polski we wspinaczce na czas walczyli zawodnicy z mistrzowskimi tytułami na arenie międzynarodowej. Tym razem w szranki staną najmłodsi. Zawody wspinaczkowe BaYtel Cup są dla dzieci świetną okazją do rozwoju ich umiejętności sportowych i sprawdzenia się w nowych okolicznościach. Przede wszystkim to świetna zabawa w gronie uczestników i zdrowa rywalizacja podczas konkursu.

Sport, jakim jest wspinaczka cieszy się coraz większą popularnością, jednak nie każdy ma możliwość, aby ją uprawiać. Ścianki wspinaczkowe są świetną alternatywą, aby spróbować swoich sił i aktywnie spędzić czas nie wyjeżdżając daleko poza miasto. Chwyciarnia Arena Gliwice znajduje się w świetnej lokalizacji i zapewnia wszystkim dostęp do pochylni do wspinania zgodnej z wytycznymi IFCS, boulderowni oraz ścianę do wspinania o powierzchni 1000m2, z możliwością dostosowania poziomu trudności do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników atrakcyjne nagrody – dyplomy, medale i nagrody rzeczowe dla uczestników, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca oraz wyjątkowy puchar dla zwycięzcy. W imprezie weźmie udział około 150 uczestników z rodzicami i opiekunami. Rejestracja trwa do 6 czerwca, a wpisowe wynosi 20 zł. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.arenagliwice.com

Informacja prasowa

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum