9 maja 2019 11:20

Ariel Marciniak i jego wiosenne zdobycze

Nie tylko koroniarze zawalczyli tej wiosny w hiszpańskich skałach (choć trzeba przyznać, że w ich przypadku mieliśmy wyjątkowy wysyp przejść). Udany, niespełna trzytygodniowy wyjazd na południe Europy ma za sobą także Ariel Marciniak.

Ariel Marciniak (fot. arch. A. Marciniak)

Ariel o swoim wiosennym wypadzie powiedział nam:

2,5 tygodniowy pobyt w Santa Linya i Olianie zachwycił mnie jakością skały i jej ilością. Nie mając za wiele czasu na dłuższe wyjazdy, udało się po rocznej przerwie od Westu zorganizować rodzinny wyjazd. Nie ma to jak walka do końca w ostatni dzień, jak ostatnia próba, gdzie wszystko udaje się skleić w całość, ciało składa się do ruchów, tak jak chce głowa.

A plonem tego niedługiego pobytu w Katalonii są między dwie drogi 8c we wspomnianej jaskini Santa Linya: Rolito Sharma (L1+L2) i Fabelita. A poza tym także niezłe onsajty na Thai Dream 8a i Airline 8a oraz RP na La Mare del Tano 8b (podniesione po obrywie z 8a+). Z kolei w Olianie padła w 3. próbie La Marrioncita 8b.

A o tym że Ariel lubi sprawdzać się we wszelakich formach wspinaczkowych (drogi sportowe, trady, bouldery, i jeszcze panel), a przy tym świetnie mu to wychodzi, świadczy choćby sezon 2016 w jego wykonaniu, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum