10 maja 2019 11:21

„Absurd Everestu” – ukazała się książka „Denisa-rozrabiaki”

Ukazała się książka Denisa Urubko, wybitnego himalaisty i uczestnika ostatniej polskiej zimowej wyprawy na K2. „Absurd Everestu” opowiada o początkach himalajskiej przygody Denisa – pierwszym pobycie w najwyższych górach świata i przyjaźni z Simone Moro.

„Absurd Everestu” Denis Urubko, 2019, Bezdroża

Wspólna z Simone Moro wyprawa w Himalaje była spełnieniem jednego z marzeń młodego ambitnego sportowca z Kazachstanu. Urubko nie tylko relacjonuje jej przebieg, ale też pisze o tym, że góry uczą cenić życie.

Wydawca w ten sposób prezentuje autora ksiązki:

Mówią na niego „Denis-rozrabiaka”. Rosyjski łobuz z polskim obywatelstwem. Zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, wspiął się na dziesięć siedmiotysięczników i wytyczył nową drogę na Cho Oyu.

Denis-rozdrabiaka. Cyborg-rozrabiaka. Nie mierzy tętna i nie łyka leków, nie bierze odżywek, ocieplacze uważa za niedozwolone, butle z tlenem za wykluczone. W górach nawet z jedzeniem jest na bakier: kiedy się wspina, pości. Tylko przed i po wysiłku zagryza ser i czekoladę.

Uwielbia rywalizacje, tak z innymi jak i z samym sobą. Powtarza, że bycie pierwszym na szczycie to honor. Ale honorem jest też pomóc innym: w górach partnerstwo jest dla niego wszystkim. W 2001 roku sprowadził z Lhotse (8516 m npm) polską himalaistkę Annę Czerwińską, w 2018, z Nanga Parbat, Elizabeth Revol. Jak sam mówi: kocha życie i nie zamierza akceptować zwyczajności.

„Absurd Everestu” jest dostępny w naszej księgarni w promocyjnej cenie.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum