15 kwietnia 2019 08:49

W Moskwie górą Słoweńcy – druga runda boulderowego PŚ za nami

W Moskwie rozstrzygnięto drugie boulderowe zawody sezonu. Po mało emocjonujących finałach złoto trafiło do Słoweńców, Janji Garnbret i Jerneja Krudera.

Janja Garnbret (fot. Vladek Zumr)

To nie był finał na miarę tego w Meiringen. Rozczarowała zwłaszcza finałowa rozgrywka kobiet, w której problemy były zdecydowanie za łatwe („w nagrodę” za półfinały, które były z kolei wyjątkowo trudne), do tego nie najciekawsze, niektóre z bliźniaczo podobnymi sekwencjami. Trzy dziewczyny zatopowały po cztery razy, a w najlepszym stylu zrobiła to Janja Garnbret. Słowenka nie musiała się nawet specjalnie wysilać, bo skompletowała przystawki od strzału.

Kobiety

1. Janja Garnbret (Słowenia) 4T4z
2. Shauna Coxsey (Wielka Brytania) 4T4z
3. Fanny Gibert (Francja) 4T4z
4. Lucka Rakovec (Słowenia) 3T4z
5. Jessica Pilz (Austria) 3T4z
6. Futaba Ito (Japonia) 3T3z

Podobnie nie najlepiej zapowiadał się – po pierwszych boulderach – finał męski, zdecydowanie zabrakło dramaturgii sprzed tygodnia. Spektakl uratował ostatni z problemów – najbardziej koncepcyjny i „wspinaczkowy” – który okazał się zresztą decydujący dla kolejności na podium. Złoto stracił na nim Adam Ondra (zdecydowanie najlepszy po półfinałach), który nie dotarł do topu. Z kolei popisowo (fleszem) przeszedł go Jernej Kruder, dzięki temu zgarniając zwycięstwo w Moskwie.

Na zdjęciu poniżej „spalony” bald nr 4. Ale za to Czech nie krył podekscytowania z pokonania problemu nr 3:

https://www.instagram.com/p/BwRM9rRBzR3/

W moskiewskim finale nie oglądaliśmy japońskich finalistów sprzed tygodnia (Tomoa Narasaki w ogóle nie przyjechał do Moskwy), awans do najlepszej szóstki wywalczyło za to dwóch innych Japończyków, w tym utalentowany 15-letni, zaledwie[!], Rei Kawamata.

Mężczyźni

1. Jernej Kruder (Słowenia) 4T4z
2. Adam Ondra (Czechy) 3T4z
3. Yoshiyuki Ogata (Japonia) 3T3z
4. Anze Peharc (Słowenia) 2T3z
5. Rei Kawamata (Japonia) 1T3z
6. Wadim Timonow (Rosja) 1T3z

Pełne wyniki TUTAJ.

I finał z odtworzenia:
Na dwie kolejne rundy Pucharu Świata zawodnicy przenoszą się do Chin – najpierw Chongqing (26-28 kwietnia) i później Wujiang (3-5 maja).

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Pomyłki [4]
    Pomijając język polski ("podobnie nie najlepiej", "W moskiewskim finale nie…

    15-04-2019
    OK