10 kwietnia 2019 13:18

Rincon – nowy rejon w Pirenejach

Jeśli macie ochotę zejść na chwilę z utartych szlaków i znaleźć się w mało znanym europejskim rejonie, może zainteresuje Was Rincon. Krótki artykuł o nowym miejscu do wspinania w Aragonii ukazał się właśnie na stronie Fanatic Climbing.

Romain Paigoux na “Made in Rincon” 8c (fot. Lucie Vu Van Quiet)

Rincon znajduje się w Pirenejach, na granicy francusko-hiszpańskiej. Podobnie jak Bielsa – z tą różnicą, że Bielsa to znane miejsce na mapie wspinaczkowej (trochę informacji znajdziecie TUTAJ), a Rincon dopiero zdobywa swoich wyznawców. Nowy, niewielki rejon sąsiaduje z miasteczkiem Salinas de Bielsa. Nie ma jeszcze oficjalnego topo, ale w weekend zawsze można spotkać tu wspinaczy i zasięgnąć informacji o drogach.

A dróg póki co jest około 40. Te krótkie mają do 60 metrów, a wielowyciągówki sięgają 200. Żeby docenić tutejsze wspinanie trzeba się ponoć zaadoptować, bo drogi są dość nieewidentne (nierzadko słabe stopnie, nie brakuje jednak przewieszeń, kaloryferów, krawądek etc.), ale – jak zapewniają gospodarze – zdecydowanie warto się tu zatrzymać, choćby w drodze do innych rejonów. Przeważają linie siódemkowe i ósemkowe (w skali francuskiej).

Obecnie najtrudniejszą drogą w Rincon jest 50-metrowa, biegnąca pięknym filarem Made in Rincon 8c, otwarta przez Romaina Pagnoux.

Więcej o Rincon na stronie fanaticlimbing.com.

Brunka
źródło: Fanatic Climbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum