26 kwietnia 2019 10:53

Puchar Świata w Chongqing: dobre kwalifikacje dla Polaków

Dzisiaj w nocy rozegrano rundę kwalifikacyjną podczas zawodów Pucharu Świata na czas w Chongqing . W finałach zobaczymy aż 5 naszych reprezentantów.

Z największą niepewnością a zarazem z największymi nadziejami czekaliśmy na start Oli Rudzińskiej. Dla Mistrzyni Świata są to pierwsze zawody pucharowe w sezonie i nie było wiadomo czy udało jej się wypracować formę zbliżoną do ubiegłorocznej, mistrzowskiej. Wygląda na to, że tak. Ola miała drugi czas kwalifikacji, szybciej biegała jedynie Chinka YiLing Song.

Pozostałe nasze dziewczyny również spisały się dobrze. W finale zobaczymy Natalię Kałucką (9. czas), Patrycję Chudziak (13. czas), Olę Kałucką (14. czas). Jedynie Ani Brożek nie udało się wykręcić dobrego czasu kwalifikacyjnego i ona zawody zakończy na 19. miejscu.

O pewnym przełomie może mówić również Marcin Dzieński. Udało mu się zakwalifikować do finałów z ostatniej biorącej pozycji. Marcin wykręcił 16. czas. 6.317 jeszcze parę lat temu dawałoby bardzo dobrą pozycję startową do dalszej rywalizacji. Dzisiaj, oznacza konieczność walki z najszybszym zawodnikiem kwalifikacji, czyli Chińczykiem QiXin Zhongiem.

Trzymamy kciuki za wszystkich i zapraszamy na relację na żywo z finałów na specjalną stronę wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum