17 kwietnia 2019 12:21

Na Sadku powstaje prostowanie Brexitu (VI.6+?). A prostuje Mirek Wódka

Mirek Wódka zwykł mawiać: „zawsze pod koniec kwietnia zaczyna spadać mi forma…”. Mamy środek miesiąca, wygląda więc na to, że dosłownie rzutem na taśmę Mirek zdążył poprowadzić kolejny bardzo trudny projekt :). Tym razem na Sadku w Podlesicach, gdzie powstało prostowanie Brexitu.

Mirek Wódka (kadr z filmu „LeBida”)

***

Co jakiś czas Mirek zaskakuje nas fantastycznym przejściem. Tak było np. dwa lata temu, kiedy na Rybnych w Dolinie Będkowskiej po 13 latach[!] jako pierwszy powtórzył Zaproszenie na egzekucję (oryg. VI.5+), przy okazji sugerując podwyższenie wyceny do około VI.6/6+. Rok później dołożył jeszcze prostowanie warte VI.6+.

Tym razem Mirek zainteresował się projektem na podlesickim Sadku, udostępnionym do wspinania przez Marcina Wszołka. A chodzi o prostowanie drogi Brexit (w przewodniku „Jura Północna” projekt zaznaczony numerem 19, str. 223). W ostatnią niedzielę Mirek ów projekt poprowadził.

O prostowaniu Brexitu powiedział nam tak:

Droga idzie bez korzystania z dobrej dziurki nad ostatnim ringiem, z drogi sąsiedniej po prawej stronie. Dziurka znajduje się dość daleko na prawo od ringów, ale jeszcze nie przekracza linii ringów z sąsiedniej drogi. Logicznie myślący wspinacz nie będzie korzystał z tej dziury, ale bywa różnie. Nie chciałbym, żeby ktoś to zrobił, omijając główne trudności, gdyż w poprowadzenie tego włożyłem dość dużo pracy.

O wycenie:

Trudno wypowiadać się co do wyceny, gdyż droga to właściwie „boulder na wysokości”. Zdecydowanie łatwiej wycenia mi się drogi ciągowe. Na dojściu trzeba pokonać całe trudności Brexitu, który jest wyceniony na VI.5/5+. Następnie dochodzimy do dobrych chwytów, na których można nieco odpocząć, po czym następuje trudna końcówka. Wydaje mi się, że droga powinna mieć co najmniej VI.6+.

Gratulujemy świetnej formy i życzymy, żeby ten sezon jeszcze trochę potrwał ;)!
***

O innych trudnych propozycjach na Sadku, powstałych w ostatnich latach, informowaliśmy między innymi w newsach:

Brunka
źródło: info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum