11 kwietnia 2019 10:29

Na Górnych Popielowych

O Popielowych Skałach (Góra Popielowa) w Podlesicach mieliśmy okazję pisać już wiele razy. Głównie przy okazji powstawania nietrudnych dróg w dolnej części rejonu. Choć było też o najtrudniejszej tutejszej propozycji z jesieni ubiegłego roku, Bańce spekulacyjnej VI.6+ Marcina Flowera Poznańskiego (jeszcze bez powtórzenia). Tym razem co nieco o drogach na Górnych Popielowych, skałce znajdującej się nad wylotem Jaskini Kroczyckiej.

Marcin Poznański na drodze „Podlesicki Szerpa” (fot. Lucjan Wiśnicz)

O Górnych Popielowych też wspominaliśmy, ale na przestrzeni miesięcy wciąż powstawały tam nowe drogi, obok wyrósł też całkiem pokaźny ogródek boulderowy (są nawet przystawki 7C). Za zagospodarowanie rejonu zabrał się w ubiegłym roku Marcin Poznański. Wspólnie z Przemkiem Mizerą ogłosili niedawno zakończenie prac (prawdopodobnie powstanie jeszcze jedna bardzo łatwa linia).

Na Górnych Popielowych znajdziecie 10 dróg (w tym trada) w trudnościach od V+ do VI.5. Dwie najtrudniejsze propozycje, autorstwa Przemka Mizery i Flowera, to Mizerny kwiatek i sąsiadujący z nią od prawej Podlesicki Szerpa, obie w trudnościach VI.5.

Górne Popielowe, “Podlesicki Szerpa” to droga nr 5 (fot. / topo M. Poznański)

Drogi zostały ubezpieczone ze środków IŚW „Nasze Skały”.

***

A przy okazji…. Na Górze Słupskiej, w Kostkowicach (przewodnik „Jura Północna”, str. 177), od ubiegłego roku działa Darek Kaptur. Póki co dodał tam dwie drogi – obie to warianty do Starej cesty VI+ (dawniej trad, obecnie linia w pełni ubezpieczona): Policjanci z jajami VI.1+ i Kryminalne zagadki Nowego Targu VI.1.

Wielbłąd, Góra Słupska (fot. Darek Kaptur / toprope.pl)

Więcej informacji o ekiperskich działaniach Darka, w tym o jego projekcie „ Jura nie tylko dla orłów” znajdziecie na stronie http://toprope.pl.

Brunka
źródło: FB Marcin Poznański, toperope.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum