11 kwietnia 2019 11:02

Moskwa, a tam Puchar Świata razy 2, czyli bouldery i sprinty

Moskwa (12-14 kwietnia) to drugi przystanek w boulderowym Pucharze Świata i zarazem pierwszy tegoroczny sprawdzian dla sprinterów. A jeśli czasówki to także polskie akcenty.

Druga w PŚ w Meiringen Akiyo Noguchi (fot. Ryu Voelkel)

***

Meiringen rozbudziło apetyty i zawodników, i kibiców. Zawody w Szwajcarii, już po raz czwarty rozpoczynające pucharowy sezon, udały się znakomicie. Finałowe przystawki to popis kreatywności routesetterów plus kunszt najlepszych ze stawki. Czego chcieć więcej…

Koreańczyk Jongwon Chon (fot. Marc Daviet Photography)

W pierwszej edycji na najwyższe podium wskoczyli Janja Garnbret (Słowenka wyliczyła, że to jej 20 zwycięstwo w PŚ, ale dopiero pierwsze w Meiringen) i Adam Ondra. Czyli bez większych niespodzianek, choć Ondra mierzył się przecież z najlepszymi specjalistami od krótkich form. Tyle że on nie dał się zaskoczyć, a przeciwnicy tak. Podręcznikowe przejście przez Czecha „rysowego balda” nr 4 pewnie długo jeszcze będzie krążyć w sieci. Pytanie, czy Japończycy (wspinający się przecież kapitalnie) odrobią lekcję i dadzą się jeszcze czymś zaskoczyć. Miejmy nadzieję, że nie…

Tomoa Narasaki się męczył… (fot. Marc Daviet Photography)

Ondra nie… (fot. Eddie Fowke)

Z ciekawostek, awans do finału w Szwajcarii wywalczyła 16-letnia Oceana Mackenzi (ostatecznie zajęła 6. miejsce). Dla Australijki, startującej dotąd z juniorkami, był to dopiero drugi seniorski PŚ. Kolejna szansa do dobre miejsce (może na miarę półfinału albo nawet finału) pojawi się w Chinach, w Moskwie Mackenzi nie wystartuje.

Oceana Mackenzie (fot. (fot. Marc Daviet Photography)

Polska reprezentacja na zawody w Moskwie to: Patrycja Chudziak, Anna Brożek, Aleksandra i Natalia Kałuckie oraz Marcin Dzieński.

I plan relacji live, Moskwa 2019 (godziny naszego czasu):

Piątek, 12 kwietnia
20.00-21.00 – finały na czas

Niedziela, 14 kwietnia
10.00 – półfinały w boulderingu
od 17.45 – finały w boulderingu

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum