7 kwietnia 2019 09:56

Janja Garnbret i Adam Ondra najlepsi w Meiringen

W Meiringen rozdano pierwsze punkty boulderowego Pucharu Świata 2019. Sobotnie widowisko, długie i znakomite, należało do Słowenki Janji Garnbret i Czecha Adama Ondry.

Adam Ondra już pewny zwycięstwa w Meiringen (fot. Eddie Fowke)

Najpierw na deski wyszli mężczyźni. Adam Ondra – jedyny Europejczyk, a obok niego czterech Japończyków i Koreańczyk. Towarzystwo do walki o medale wymarzone. Czech uczył się niedawno na japońskich ścianach, co znaczy boulderowanie na najwyższym poziomie, ale akurat w Szwajcarii to on miał okazję zaprezentować w pełni swój wspinaczkowy kunszt.

Azjatów pobił na finałowym problemie, jakiego dawno na pucharowych deskach nie oglądaliśmy – pod numerem 4 pojawiła się rysa na dłonie, w czym Ondra okazał się absolutnie bezkonkurencyjny. No ale to w końcu mistrz technik wszelakich, obyty w tego typu formacjach. Problem przebiegł z uśmiechem i nonszalancją, czym wyraźnie zawstydził kolegów. Nietęgą minę miał zwłaszcza drugi na mecie Tomoa Narasaki. Dla odmiany, tym razem to Japończycy mieli okazję nauczyć się czegoś od Adama… No i dodajmy, że Czech przystąpił do finałowej rundy jako pierwszy zawodnik po półfinałach.

Finał mężczyzn:

 1. Adam Ondra 4T4z
 2. Tomoa Narasaki 3T3z
 3. Rei Sugimoto 2T3z
 4. Kokoro Fujii 1T3z
 5. Jongwon Chon 1T3z
 6. Tomoaki Takata 1T1z

U kobiet walkę na próby stoczyły Janja Garnbret i Akiyo Noguchi. Obie pokonały po trzy problemy, jednak szybciej uporała się z nimi Słowenka. Do gry wraca Shauna Coxsey, dwukrotna liderka Pucharu Świata, która w ubiegłym sezonie walczyła nie na deskach, a z kontuzjami. Miejmy nadzieję, że trzecie miejsce w Meiringen jest zapowiedzią powrotu Brytyjki do wielkiej formy.

Finał kobiet:

 1. Janja Garnbret 3T4z
 2. Akiyo Noguchi 3T4z
 3. Shauna Coxsey 2T3z
 4. Fanny Gibert 1T2z
 5. Petra Klingler 1T1z
 6. Oceana Mackenzie 1T1z

Pełne wyniki TUTAJ.

Kto nie miał okazji oglądać, warto. Zwłaszcza dla pojedynku Europa kontra Azja:

Arcyciekawie zapowiada się kolejna runda Pucharu Świata. To już 12-14 kwietnia w Moskwie.

Brunka
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum