9 kwietnia 2019 09:35

James Webb i jego nowa duma – “Ephyra” 8C+

Jimmy Webb dołożył czwartą 8C+* na szwajcarskich kamykach. Amerykanin sfinalizował stary projekt w Chironico – powstała Ephyra. 

“Ephyra” 8C+ (fot. Keenan Takahashi)

***

James Webb napisał tak:

Ten sezon w Szwajcarii był pełen niesamowitych, trudnych projektów. Niektóre udało się zrobić, inne uświadomiły nam, jak dużo silniejsi musimy być. Bez względu na wszystko, motywacja jest zawsze wysoka i nie mogę się już doczekać kolejnego sezonu w tym pięknym miejscu.

Tak naprawdę Amerykaninowi siły nigdy nie brakuje. Poza dwoma klasykami 8C – najpierw From Dirt Grows the Flowers Dave’a Grahama, niedługo potem Der mit dem Fels tanzt Martina Kellera – Amerykanin sfinalizował kolejny super projekt. Powstała Ephyra 8C+, sąsiadująca od lewej ze wspomnianym From Dirt…

Tak wygląda nowość Webba w Ticino, w pakiecie także przejście From Dirt Grows the Flowers (na kanale Mellow Climbing można obejrzeć mnóstwo innych smakowitych boulderowych ujęć):

Znak czasu… Jak szybko przybywa ekstremów, pokazuje przypadek Szwajcarii. Od listopada pojawiły się tu aż cztery problemy wyceniane na 8C+. Jesienią 2018 Shawn Raboutou dodał niższy start do Off the Wagon (jednego z najbardziej rozpoznawalnych boulderów w kraju, z pierwszym przejściem Nalle Hukkataivala), a w tym roku dwie tak trudne linie dołożył jeszcze Giuliano Cameroni – W Brione powstało Poison the Wellprostowanie Pamplemousse (8A), a w Cresciano REM, wariant do słynnego Dreamtime.

Brunka
źródło: Mellow Climbing

Tagi:



  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum