4 kwietnia 2019 08:45

Góry dla Krzyśka Tretera [aktualizacja]

Są sytuacje, gdy należy się odwołać do solidarności środowiskowej. Teraz tej pomocy potrzebuje nasz kolega, wspinacz, doświadczony instruktor Krzysiek Treter.

[Aktualizacja, 4.04.2019 godz. 16:00] Komunikat od organizatorki akcji: „Dzięki znajomym, przyjaciołom i rodzinie wspinaczkowej udało się zebrać kwotę, która jest ogromnym wsparciem dla Krzyśka i dziękujemy wszystkim z całego serca za zaangażowanie.” Zbiórka została zakończona.

Krzysztof Treter

Krzysztof Treter (fot. pomagam.pl)

Karolina Domagała, organizatorka zbiórki, napisała:

Wspinacz, instruktor PZA, wyszkolił wielu wspinaczy skałkowych i wielu taterników, przeciorał po Tatrach niejednego kursanta turystyki górskiej i niejednemu pomógł zrealizować marzenie zdobycia Matterhorn, czy Mont Blanc… Kilkakrotnie wylizywał się ze starcia z naturą, a to porwany przez lawinę, a to zmieciony przez serak lodowy, czy zmiażdżony przez głaz w Tatrach… teraz pech chciał, że dopadł go bakcyl innej natury, groźniejszy niż tamte błahostki… rak kości… i wierzę, że z tego też się wyliże, ale lekarze chcą mu pomóc ucinając jego nogę…

Uratują mu życie, ale zabiją jego sens…, gdyż bieganie po górach było i jest dla niego całym życiem… Ratunkiem dla Krzyśka jest endoproteza, która zastąpi jego kość oraz staw i pozwoli wrócić do tego, co kocha. To koszt około 100 tysięcy zł, więc liczy się każdy dorzucony pieniądz. Założyłam tę zbiórkę, z myślą, że chciałabym jeszcze zobaczyć, jak śmiga po górach i drze się na kursantów ;), dla ich dobra oczywiście.

Krzyśka można wspomóc na portalu pomagam.pl.

PS Krzysiek swoją bogatą wiedzą podzielił się z Czytelnikami wspinanie.pl, np. pisząc poradnik lawinowy. Jest też autorem podręcznika „Wspinaczka skalna”, 2005. Na początku lat 00. współpracował z Krakowskim Festiwalem Górskim, jako przedstawiciel Banff Mountain Film Festival – to dzięki jego pomocy mogliśmy oglądać na festiwalu pokaźny zestaw międzynarodowych produkcji filmowych.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum