18 kwietnia 2019 16:28

Złe wieści z Kanady: David Lama, Hansjörg Auer i Jess Roskelley zaginieni

Właśnie dotarły do nas informacje o wypadku, jakiemu prawdopodobnie ulegli w górach Kanady Austriacy David Lama, Hansjörg Auer i Amerykanin Jess Roskelley. Przeprowadzono już pierwsze loty zwiadowcze, po alpinistach jednak nie ma śladu.

David Lama (fot. arch. The North Face)

Hansjörg Auer

Jess Roskelley (fot. fb//roskelleyjess)

Jess Roskelely (fot. fb//roskelleyjess)

Jak podaje Tiroler Tageszeitung, w środę, 17 kwietnia, ogromna lawina najprawdopodobniej porwała trójkę wspinaczy. Do wypadku doszło w górach Kanady – na razie nie znamy szczegółowych informacji odnośnie lokalizacji i celu wspinaczkowego, jaki sprowadził alpinistów w to miejsce. Wiemy tylko, że Lama, Auer i Roskelley od początku kwietnia eksplorowali kanadyjskie szczyty.

Pierwsze działania ratownicze zostały podjęte natychmiast. Jeszcze wczoraj wykonano loty zwiadowcze. Niestety, według dotychczasowych doniesień ekipom ratowniczym nie udało się dostrzec żadnych śladów zaginionych alpinistów. Lawina, która prawdopodobnie porwała trójkę wspinaczy, była bardzo dużych rozmiarów.

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia sytuacji ze strony grup ratowniczych czy bliskich zaginionych alpinistów. Informacji nie potwierdza również manager Davida Lamy, Florian Klingler.

Michał Gurgul
Źródła: tt.com, derstandard.de
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum