8 kwietnia 2019 11:17

Coraz bliżej do legalnego wspinania na Zubowych Skałach

Od środy (3 kwietnia 2019 r.) jesteśmy o kolejny krok bliżej do legalnego wspinania na Zubowych Skałach w rezerwacie Pazurek. Podczas posiedzenia Małopolskiej Regionalnej Rady Ochrony Przyrody (to taka „rada nadzorcza” dla RDOŚ), po burzliwej dyskusji (oj, nie było łatwo!) pozytywnie (choć z pewnymi warunkami, które właśnie negocjujemy), zaopiniowano projekt zarządzenia o udostępnieniu do wspinania rezerwatu wraz z trójstronnym porozumieniem PZA-RDOŚ-Nadleśnictwo Olkusz.

Posiedzenie Małopolskiej Regionalnej Rady Ochrony Przyrody (fot. IŚW „Nasze Skały”)

Przypomnijmy, że zgodnie z warunkami narzuconymi przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, w zeszłym roku rejon został reekipowany przez ekipę pod wodzą Waldka Podhajnego ringami i stanowiskami Fixe dostarczonymi przez niezawodnego partnera Naszych Skał – firmę Sudetica Verticalia.

Zubowe Skały (fot. IŚW „Nasze Skały”)

Już blisko. Lecz czekając w blokach startowych, prosimy o cierpliwość i powstrzymanie się od wspinania.

W posiedzeniu RROP wzięli udział (gościnnie) Miłosz Jodłowski i Włodek Porębski. Miłym akcentem było pożegnanie wieloletniej Wojewódzkiej  Konserwator Przyrody, Bożeny Kotońskiej, sprzyjającej, a przynajmniej rozumiejącej, potrzeby wspinaczy. Dziękujemy, Pani Dyrektor!

IŚW „Nasze Skały”
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Zubowe Skały - jak i np. Cisowe - to po prostu, od dziesięcioleci, Pazurek [26]
  Zubowe Skały, Cisowe Skały, i jeszcze kilka mniejszych - leżą…

  10-04-2019
  peresada

  pomyłka [1]
  .

  10-04-2019
  peresada