25 kwietnia 2019 08:23

Chongqing i Wujiang to najbliższe przystanki na trasie PŚ. I znów fantastyczna obsada

Przed zawodnikami trzecia i czwarta runda Pucharu Świata w boulderingu. W najbliższych tygodniach w PŚ rządzić będą Chiny. Na początek Chongqing (26-28 kwietnia), a na dogrywkę Wujiang (3-5 maja).

Adam Ondra, lider rankingu po dwóch edycjach (fot. Lukáš Bíba)

***

Kogo możemy spodziewać się w Chongqing? Swoją tegoroczną przygodę z zawodami planuje kontynuować Adam Ondra. A wszystko po to, by jak najlepiej wypaść w Tokio. Póki co wszystko idzie zgodnie z planem, zwycięstwo w Meiringen i 2. miejsce w Moskwie wywindowały Czecha na pierwszą pozycję w rankingu.

Droga do Tokio. Meiringen 2019:

Znów arcyciekawie zapowiada się rywalizacja Europa kontra Japonia, tym bardziej że do gry wraca nieobecny w Moskwie Tomoa Narasaki. Wśród kobiet wystartuje Akiyo Noguchi, która podobnie jak Tomoa odpuściła moskiewską rundę.

W komplecie stawią się w Chinach Słoweńcy. W Moskwie aż cztery miejsca w finałach należały właśnie do nich, w tym dwa pierwsze – złoto wywalczyli Janja Garnbret (kto będzie w stanie ją zatrzymać?) i Jernej Kruder (nieprzypadkowo, to przecież najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu).

W Moskwie Jernej Kruder był bardzo mocny (fot. Ryu Voelkel)

Chongqing będzie także drugą tegoroczną imprezą Pucharu Świata dla sprinterów. Wystartuje polska ekipa w składzie: Aleksandra Rudzińska, Anna Brożek, Patrycja Chudziak, siostry Natalia i Aleksandra Kałuckie oraz Marcin Dzieński.

A w ekipie routesetterskiej Marcin Wszołek.

Zapraszamy na bezpośrednie relacje z półfinałów i finałów na specjalną stronę wspinanie.pl.

PS Adam Ondra ostatecznie nie pojawi się w Chongqing z powodu choroby, ale kolejnej rundy już raczej nie przegapi.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum