26 kwietnia 2019 14:28

Ola Rudzińska ze srebrem w Chongqing. Bije rekord Polski!

W Chongqing rozegrano drugie tegoroczne zawody Pucharu Świata w konkurencji na czas. Świetnie wystartowała Ola Rudzińska. Polka wywalczyła srebrny medal i ustanowiła nowy rekord Polski.

Marcin Dzieński vs. QiXin Zhong w pierwszym pojedynku finałów

Zawody w Chinach rozpoczął Marcin Dzieński, któremu po raz pierwszy w tym roku udało się zakwalifikować do finałów. Marcin wykręcił 16. czas kwalifikacji, więc walczył z najszybszym zawodnikiem zawodów, Chińczykiem QiXin Zhongiem. Biegł naprawdę dobrze, blisko 6 sekund, jednak trudno się dziwić, że nie wystarczyło to na pobicie Zhonga. Ostatecznie Marcin skończył zawody na dobrym 9. miejscu.

W zawodach zwyciężył Indonezyjczyk Alfian Muhammad.

Tomek Mazur, opiekun i trener polskiej reprezentacji, aktywnie podczas biegu Oli Rudzińskiej

Swój pierwszy finałowy bieg gładko wygrała Ola Rudzińska, na styk Natalia Kałucka, zaś trochę pogubiły się Patrycja Chudziak i Ola Kałucka, co nie dało im szans na nawiązanie równorzędnej walki z przeciwniczkami i oczywiście na kolejny bieg w chińskich finałach.

W następnej rundzie kolejna przeciwniczka Natalii była już poza jej zasięgiem, a Ola gładko pokonała Rosjankę Timofiejewę, awansując do półfinału, dając sobie szansę na medal.

Ścisły finał zapowiadał się emocjonująco. Chinka YiLing Song w ćwierćfinale ustanowiła nowy rekord świata (7.11) i była zdecydowaną faworytką do zwycięstwa. Ola nadal biegała pewnie, eliminując Julię Kaplinę i przy okazji ustanawiając nowy rekord Polski (7.37), dlatego na koniec mogliśmy cieszyć się na pojedynek dwóch najszybszych zawodniczek zawodów.

Pojedynek Song vs Rudzińska był zwieńczeniem finałów w Chongqing

Niestety, ten finałowy bieg nie potoczył się dobrze dla Polki. Ola pogubiła się i  YiLing Song zwyciężyła bez problemów. Ola kończy zawody ze srebrem i rekordem Polski w kieszeni. Brawo!