20 marca 2019 12:14

Wirtualna podróż z Jerzym Kukuczką w 71. urodziny polskiego himalaisty

24 marca mijają 71. urodziny Jerzego Kukuczki. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Najciekawszą z nich będzie otwarcie nowego rozdziału Wirtualnego Muzeum Jerzego Jukuczki.


Już 24 marca zapraszamy do zwiedzania nowego rozdziału Wirtualnej Podróży. Tym razem zabieramy naszych gości na szczyt Dhaulagiri. Opowieść snująca się himalajskimi szczytami, przytaczana jest słowami Jerzego Kukuczki, zapisanymi w kultowej autobiografii himalaisty “Mój pionowy świat”. Dhaulagiri to siódmy szczyt w Koronie Himalajów Kukuczki. W w ciągu najbliższych miesięcy zaprosimy Was również w podróż na Cho Oyu oraz na Nangę Parbat. Póki co zapraszamy do roku 1985 na www.jerzykukuczka.com//wirtualnapodroz.

Czym jest Wirtualne Muzeum?

To inicjatywa, z którą Fundacja Wielki Człowiek ruszyła w 2014 roku. Impulsem do rozpoczęcia jego budowy była dotacja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był motor do tego, aby zacząć pracę nad stworzeniem wirtualnej przestrzeni, w której moglibyśmy zaprezentować himalajską historię Jerzego Kukuczki i udostępnić archiwalia, które jako Fundacja gromadzimy, katalogujemy, opisujemy i zabezpieczamy od lat.

Obecnie dysponujemy ponad 20 tysiącami zróżnicowanych archiwaliów i muzealiów – fotografami z wypraw, filmami, nagraniami audio, dokumentami tekstowymi takimi jak dzienniki, listy, zapiski, ponadto sprzętem wspinaczkowym, strojami, odznaczeniami, nagrodami.

Wspieraj nasze działania

Z miłości do gór!
Przekaż 1% na Fundację Wielki Człowiek!
Wspierając Muzeum Jerzego Kukuczki pomagasz nam prowadzić Izbę Pamięci Jerzego Kukuczki w Istebnej,
Wirtualne Muzeum Jerzego Kukuczki oraz archiwum Jerzego Kukuczki
KRS: 0000462557

Kim jesteśmy?

Fundacja Wielki Człowiek to organizacja pożytku publicznego prowadząca szeroko pojętą działalność kulturalną, skupiającą się w obrębie sztuki, edukacji, sportu i kultury górskiej. Istniejemy od 2013 roku. Naszą wiodącą misją jest popularyzacja dokonań Jerzego Kukuczki oraz himalaizmu polskiego. Pracujemy nad tworzeniem wydawnictw literackich, publikacją albumów fotograficznych, wydawaniem filmów, archiwizacją materiałów po Jerzym Kukuczce. Wspieramy Izbę Pamięci Jerzego, prowadzoną przez jego żonę Cecylię, organizujemy prelekcje i spotkania poświęcone tematyce podróżowania.

Agnieszka Kempa
Fundacja Wielki Człowiek  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum