20 marca 2019 17:49

„Valhalla” zrobiona! Edu Marin poprowadził projekt życia!

Edu Marin po 2 latach prac zrealizował swój, dosłownie, wielki projekt. Hiszpan poprowadził Valhallę, jedną z najtrudniejszych wielowyciągowych dróg skalnych świata, biegnącą sklepieniem gigantycznego łuku w Getu (Chiny).

"Valhalla" - topo (quericomambo.net)

„Valhalla” – topo (quericomambo.net)

Valhalla to monstrualna linia biegnąca sklepieniem gigantycznego łuku w Getu (Chiny). Najtrudniejszym składnikiem 14-wyciągowej drogi jest wyciąg Odyn’s Crack o wycenie 9a+ (jak wygląda możecie zobaczyć na filmie). Szacowane trudności poszczególnych wyciągów i ich liczba stawiają Valhallę w gronie najtrudniejszych skalnych wielowyciągówek świata.

Ekipa Edu Marina – w składzie ojciec i brat

Edu napisał dzisiaj:

W końcu, po miesiącach walki i wysiłków i wbrew piętrzącym się przeciwnościom, udało się. Zrealizowaliśmy marzenie, które zaczęło się 2 lata temu.

Obudziliśmy się o 4 rano. Czułem wyjątkową energię. Wreszcie było słonecznie i wiatr wiał 33 km/h, co dawało nadzieję na suchą skałę, po tygodniach jej zawilgocenia. Nie miałem wielkich oczekiwań, myślę, że dlatego nie czułem presji, chciałem tylko wspiąć się, by być w formie, by mieć szansę na sukces w przyszłości. Ale to dzisiaj był ten dzień, wszystko było suche, a ja czułem się świetnie. Wiedziałem, że tego dnia nie spadnę! I tak było, udało mi się poprowadzić Valhallę tego dnia, dokładnie w 9 godzin!

Poniżej Edu na jednym końcowych wyciągów, tym na którym skończyła się pechowo poprzednia próba poprowadzenia drogi.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    podział na wyciągi [3]
    A propos Valhalli, nie jest dla mnie jasne na czym…

    31-03-2019
    McAron