21 marca 2019 09:06

“Squoze” 8C – krótka forma w Red Rocks dla Taylora McNeilla

Squoze w Red Rocks. Prawdziwie krótka forma, ale za to bardzo trudna. Taylor McNeill zrobił trzecie powtórzenie boulderu i wzorem poprzedników postawił przy nim 8C.

Taylor McNeill na “Squoze” 8C

McNeill napisał:

Przez pierwsze dwa dni nie mogłem zrobić żadnego z trzech trudnych ruchów. Przełom nastąpił trzeciego dnia, ale wciąż musiałem dopracować szczegóły. Czwartego dnia połączyłem ruchy, i jakoś udało mi się to zrobić.

Squoze to takie trochę desperackie przestrzały po oblakach i płaskich chwytach, poniżej mały fragment:

https://www.instagram.com/p/BvQLV3JBSrP/

Powtarzający częściej przeceniają niż doceniają… W przypadku Squoze docenili. A pierwszy był Daniel Woods, który powtórzył problem Jamesa Webba w styczniu tego roku (Webb stawiał raczej na 8B+) i odczuł trudności na 8C. Później boulder zrobił jeszcze Carlo Traversi i teraz Taylor McNeill. W styczniu tego roku McNeill pokonał inną linię Webba – Southern Drawl w Chattanooga – i znów, ruchy wydały mu się trudniejsze niż założył autor (nie 8B+ a 8C).

***

Squoze ma jeszcze bardziej wymagającą, słynną sąsiadkę. To linia Sleepwalker 8C+, także z pierwszym przejściem w wykonaniu Jamesa Webba i powtórzeniami Daniela Woodsa oraz Nalle Hukkataivala (to zresztą Fin był pomysłodawcą projektu).

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum