26 marca 2019 14:25

Spacerkiem po Bleau. Nalle Hukkataival na słynnym Black Circuit – filmowo

Przy okazji kartek słanych przez Mechaniora z Bleau… krótka przechadzka po podparyskim lesie. Oprowadza Fin Nalle Hukkataival.

Całość kończy biegnący płytą, krawądkowy “Duel” 8A. Ten problem sprawił Finowi najwięcej problemów (fot. arch. N. Hukkataival)

***

Na początku marca 2017 roku Nalle Hukkataival pokusił się o maraton w Fontainebleau – pokonał 34 problemy w trudnościach 6A-8A. Zajęło mu to rekordowe 5 godzin i 8 minut[!]. Owe linie składają się na słynny, najtrudniejszy blowski Circuit –  Black ED+ autorstwa Emmanuela Ratouis, wytyczony w obrębie Franchard Cuisinière. Fin jako pierwszy pokonał całą „trasę” w ciągu jednego dnia.

Na filmie Nalle Hukkataival i Black ED+ w Cuisinière (za kamerą Neil Hart). Fin odgrzebuje stare klasyki i przechodzi je w świetnym stylu…

Nie trzeba specjalnie podkreślać, że pokonane przez Nalle problemy – jak to w Bleau – są wyjątkowo wymagające. Fin przeszedł je prawie wszystkie w pierwszej próbie tego dnia (wyjątkiem było płytowe Duel 8A, które poddało się za drugim podejściem). Niezły wyczyn, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że do przejścia Hukkataival przygotowywał się już wcześniej.

My czekamy na kolejną kartkę od Mechaniora, a tymczasem zachęcamy do lektury poprzednich:

Brunka
źródło: ukclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum