2 marca 2019 17:40

Rzadkie przejście w Murgtal. Guntram Jörg pokonuje “Arzak” 8C

Austriak Guntram Jörg powtórzył problem o nazwie Arzak 8C, długoletni projekt, który rozwiązał kilka lat temu w szwajcarskim rejonie Murgtal sam Fred Nicole.

Guntram Jörg na problemie “Arzak” 8C

Guntram Jörg wrócił tym samym do ostrego boulderowania po dłuższej przerwie (studia, własne biznesy etc.), choć na jak długo, nie wiadomo. Jak sam mówi, jest wiele celów do osiągnięcia, nie tylko tych związanych z boulderingiem. Tym niemniej z pokonanego boulderu Freda Nicole’a może być szczególnie dumny. Nie tylko zrobił prawdopodobnie dopiero drugie powtórzenie (rok temu Arzak przeszedł jego rodak Toby Saxton), ale też po ośmiu latach znów wspiął się na boulder wyceniony na 8C.

W komentarzu do przejściu Jörg napisał:

Pierwsze powtórzenie po oberwaniu dwóch chwytów. Bardzo fizyczny boulder – kruksem jest połączenie wszystkich ruchów w całość. Ta linia ma wszystko: jest trudna, straszna, długa i dobrze wygląda. Jestem dumny, że wspiąłem się na coś takiego!

Na filmie Austriak i zbliżenie na Arzak (przy okazji Guntram pokusił się wytyczenie łatwiejszego wariantu o nazwie Zakraz, któremu przypisał 8B/B+):

Guntram Jörg ma na koncie wiele dobrych, ciekawych przejść, ale przed pokonaniem linii Arzak trudności 8C pokonał tylko raz. W 2011 roku wspiął się na Big Paw w Chironico.

Brunka
źródło: up-climbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum