Pucharowe prowadzenie i pucharowe czasówki 2019. Sezon zapowiada się arcyciekawie

Wspominaliśmy o planowanych na ten sezon rozgrywkach boulderowych, poniżej wstępny kalendarz pucharowych potyczek 2019 w pozostałych konkurencjach – w prowadzeniu i w czasówkach (niektóre z imprez jeszcze do potwierdzenia).

Jakob Schubert (fot. Eddie Fowke)

Z liną triumfowali w ubiegłym roku Słowenka Janja Garnbret i Austriak Jakob Schubert – oboje właściwie ugruntowali swoją pozycję liderów, trzeci raz kończąc sezon z najważniejszą statuetką (Słowenka wygrała trzeci raz z rzędu). Oboje mogą „zamieszać” także na boulderach, w końcu Garnbret to mistrzyni świata w tej konkurencji sprzed roku.

Trzeba jednak pamiętać, że w pucharowej czołówce jest bardzo ciasno, w prowadzeniu najgroźniejszą konkurentką Garnbret była rok temu Jessica Pilz. Jak równe są te dwie młode zawodniczki pokazały też Mistrzostwa Świata w Innsbrucku, gdzie o złocie decydował czas przejścia – szybsza o kilka sekund[!] była Austriaczka.

Janja Garnbret (fot. Eddie Fowke)

Tymczasem w czasówkach najwięcej punktów nazbierali w sezonie 2018 Francuzi Anouck Jaubert i Bassa Mawem. Ale nas interesować będą w zbliżającym się sezonie głównie starty Polaków, w końcu to wciąż nasza koronna konkurencja. No i mamy się czym pochwalić – złoto MŚ w Innsbrucku wywalczyła Ola Rudzińska, srebro Ania Brożek (piąta w klasyfikacji za rok 2018).

Ola Rudzińska (fot. Eddie Fowke)

Rywalizacja i w prowadzeniu i w sprintach (i w boulderingu) zapowiada się w tym sezonie arcyciekawie. Zawodnicy znów staną do walki o medale mistrzostw świata (sierpniowe Hachioji). Kto wie, może padnie rekord świata na czas? Najlepszy sprinter z Innsbrucka Reza Alipourshenazandifar, mimo że zgarnął złoty krążek, narzekał, że nie udało  się pobiec szybciej…

***

PŚ w prowadzeniu 2019

4-6 lipca, Villars (Szwajcaria)
11-13 lipca, Chamonix (Francja)
19-20 lipca, Briançon (Francja)
28-29 września, Kranj (Słowenia)
18-20 października, Xiamen (Chiny)
26-27 października, Inzai (Japonia)

PŚ na czas 2019

12-14 kwietnia, Moskwa (Rosja)
26-28 kwietnia, Chongqing (Chiny)
3-5 maja, Wujiang (Chiny)
4-6 lipca, Villars (Szwajcaria)
11-13 lipca, Chamonix (Francja)
18-20 października, Xiamen (Chiny)

Brunka
źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum